Zmar brnenských futbalistov. Druhej lige sú zase o niečo bližšie

Ak bol toto zápas, ktorým sa zlomili šance Zbrojovky na záchranu v prvej lige, bude sa na neho spomínať ako na klasickú ukážku účinkovanie Brna v tohtoročnej najvyššej súťaži. Keď totiž jeho skleslí hráči po sobotňajšej prehre s Plzňou stáli pod kotlom fanúšikov, ktorý na ne zase skandoval, aby “bojovali za Brno”, mohlo im to právom pripadať ako nefér požiadavku.

S Plzňou bojovali. Lenže strop tohto mužstva je v aktuálnom hernom a psychickom rozpoložení o poznanie nižšie, než by Zbrojovka potrebovala.

“Išli sme do toho na sto percent. Problém je, že my sme do tridsiatich metrov od brány málo nebezpeční. Snažíme sa hrať, ale potom už nám chýba kreativita.Proti Plzni to nestačí, “vzdychol obranca Ondřej Sukup.

Zo zápasu tak cez úplne iné nasadenie ako v marci proti Mladej Boleslavi (0: 3) vyšlo Brno len o niečo málo lepšie ako z vtedajšieho fiaska. A to opticky vďaka tomu, že sa v 81. minúte za prakticky rozhodnutého “zbláznil” Musefiu Ashiru, ponáhľal dopredu ako o život a svoj bleskový výpad zakončil jednoducho, účinne a úspešne ranou z väčšej vzdialenosti k žrdi.

“Asir bol dopredu veľmi kvalitné. Veľa sme na ňom pracovali. Potenciál má, ale stále ho nevedel predať. Som za neho rád, výkon to bol výborný. Od Acosta taky.Ale boli tam niektorí hráči…skrátka ak nepodáme v takomto zápase nadštandardný výkon všetci, tak nemôžeme uspieť, “povedal tréner Roman Pivarník.

Aspoň jedna čiastkové radosť? Gól dala Zbrojovka v lige po 571 minútach.

Ak z toho mala vôbec radosť, o tom sa dá len polemizovať.

“Nič to nerieši, len sa tá nula (strelených gólov) škrtne zo štatistík, “vedel stredopoliar Tomáš Pilík.

Kľúčové momenty v kľúčových územiach na ihrisku, teda v pokutových územiach, patrili jasne Plzni. Vo 26. minúte dal prvý zo svojich troch gólov Aleš Čermák, čím docielil dvoch vecí: ukončenie nádejného rozletu domáci jedenástky, ktorá sa snažila Viktórii pretlačiť v strede ihriska a vynútiť si tlak, a prehĺbenie frustrácie Zbrojovky.Brňany sa domnievali, že hostia pred gólom zahrali rukou.

Gólman Dušan Melichárek ako kapitán tímu dostal za protesty žltú kartu a bude chýbať v budúcom existenčným zápase na Dukle.

Plzni predzápasové zmeny v zostave vyšli, oživili ju. Zbrojovku nie. Ashiru na krídle bol rýchly a okrem hry dopredu sa dokázal aj v jednej šancu Plzne šikovne vrátiť, ale napríklad Michal Škoda netypicky na hrote a Pilík po dlhšej dobe v základe vyzerali na ihrisku utopenie.

Za šesť minút po góle na 0: 1 sa nechala obrana Brna školáčky prehrať znova a Čermák jej zblízka zasadil druhý úder.

“Obranná štvorica nezahrala, ako mala.Všetky tri góly Plzne boli lacné, “lamentoval brnenský tréner Roman Pivarník. “Pri prvom sme prepadli, všetkých hráčov sme mali za balónom. Pred druhým tam bolo jednoduché podbehnutí lopty od Lutonského, ktorý neodhadol balón, a dostanete druhý gól. To sa ťažko hrá, “konštatoval.Zmar Zbrojovky potom dokonal hneď po prestávke znovu nekrytý Čermák, ktorý strelu, odrazenou od tyče, pohotovo doklepol do siete.

“K nemu sa to vždy odrazilo, treba pri tom treťom góle…prvé dva taky boli o tom , že keby sme boli dôraznejší, tak to nedal, “spytoval svedomie Sukup.

Pred ďalšou slušnú návštevou nad päť tisíc divákov má tak Zbrojovka na konte ďalší krutý domáci výsledok.

” krutý je výsledok hlavne preto, že dostaneme góly zo situácií, na ktoré sa pripravujeme celý týždeň, a potom nemáme hráča obsadené. Na to je Plzeň samozrejme dosť skúsená, aby to potrestala.Aj keď si myslím, že naša hra úplne zle nevyzerala, tak bohužiaľ na tri inkasované góly s Plzňou sa ťažko budeme baviť o tom, že by sme nejakým spôsobom bodovali, “uvedomoval si Pilík.

Hodiť frustráciu budú musieť v Brne za hlavu čo najskôr, pretože už v piatok im na Dukle pôjde viacmenej o všetko.

“Museli sme (vyhrávať) už pred tým. Teraz je to už kritické. Myslím si, že ak by sme na Dukle nevyhrali, tak už je to celé niekde inde, “priznal Sukup.

Nakoľko je reálne, že sa to Brnu povedie?

” Niektoré mančafty mali dobrú sériu na začiatku jari, my sme tu sériu ešte nechytili.My sa môžeme chytiť len za situácie, že by sme sériu výhier mali taky, “dodal Sukup.