Hoftych: Tím tam nechal srdce, mali sme na to uhrať aspoň remízu

Tréner Pavel Hoftych napriek porážke 0: 2 pochválil hráčov Liberca za to, že v zápase 4. kola skupiny Európskej ligy s Hoffenheimom nechali srdce. Podľa kouča mal tentoraz Slovan na to, aby nemeckého favorita obral o body. Prvý gól Severočesi inkasovali až v 77. minúte.

“Myslím, že sme odohrali dobré stretnutie proti ťažkému súperovi. Bohužiaľ vždy určité šance, ktoré sa črtali, sme nedokázali dotiahnuť. V čase, keď sme sa do zápasu čím ďalej viac dostávali a boli sme už vyrovnaným súperom s dobrými kontry, sme inkasovali lacnou bránku. Prehrali sme, škoda. Myslím, že na to, aby sme stretnutie doviedli do remízového konca 22 Bet alebo ho i napríklad zlomili, sme tentoraz mali, “povedal na tlačovej konferencii Hoftych.

Kým v prvom vzájomnom dueli v Nemecku Liberec bez väčšiny opôr nakazených koronavírusy utrpel debakel 0: 5, dnes favoritovi dokázal dlho vzdorovať.

“Mužstvo by som pochválil za to, že splnilo, čo sme chceli. Splnilo, aby ten zápas mal dramatickosť. Splnilo, že sme hrali veľmi dobre v obrannej fáze a súpera sme potrápili aj smerom dopredu. Určite chválime tím, že tam nechali srdce, odbojovali to. Odohrali sme zápas, na ktorý sme mali. to, že nás nakoniec Hoffenheim pretlačila, tak bohužiaľ, “konštatoval Hoftych.

“Nepovedal by som, že nám chýbala odvaha. Bolo vidieť napríklad na pešo s Mosquera, že v situáciách, ktoré by v slovenskej lige vyriešili, tak tu bol súper rýchlejší a situácia lepšie prečítal. Je to o tom, že sú to kvalitnejšie hráčmi,” poznamenal Hoftych.

Jeho zverenci prišli o reálnu nádej na postup. “Hoffenheim a Crvena zvezda sú momentálne asi dva najlepšie tímy v skupine. Berieme to tak, že stále máme ešte dva zápasy. Pre každého hráča aj pre nás všetkých je sviatok hrať Európsku ligu. Budeme sa chcieť pobiť o ďalšie body, či už skončí skupina akokoľvek, “podotkol Hoftych.

Jeho tím sa môže rovno začať chystať na zápas za týždeň v Gente. V českej lige cez víkend hrať nebude, pretože duel v Ostrave bol kvôli koronavírusy v tíme Baníka odložený.

“Myslím, že v tejto chvíli je to výhoda. Museli by sme cestovať cez celú republiku na Baník, kde sa tuším malo hrať vo dve hodiny popoludní. Takže by nás to stálo veľa síl, aj keď by sme mohli prestriedať hráča. Už s touto informácií pracujeme týždeň. Sme radi, že sa môžeme chystať na Gent, “dodal Hoftych.