Posily na poslednú chvíľu. Líder druhej ligy priviedol pred jarnou premiérou lotyšského hráča

Líder druhej ligy reagoval na odchod útočníka Idjessiho Metsoka z Tychy do Plzne. Vedenie Vyškova, ktorý po jeseni vedie tabuľku so štvorbodovým náskokom pred druhou Duklou Praha a netají sa jasným cieľom postúpiť medzi elitu ešte pred jarnými odvetami, priviedlo ako náhradu lotyšského internacionála Raimondsa Krolisa.

Dvadsaťdvaročný útočník prichádza z druholigovej talianskej Spezie Calcio. “Raimonds by mal plnohodnotne nahradiť Metsoka. Veríme, že v Lotyšsku bude pokračovať vo výborných výkonoch,” povedal o hráčovi, ktorý v roku 2022 získal s Valmierou titul a s 24 gólmi sa stal najlepším strelcom tamojšej najvyššej súťaže, manažér Vysočiny Zbyněk Zbořil. Krollis odohral za lotyšskú reprezentáciu 34 zápasov, v ktorých strelil tri góly.

Ďalším hráčom, ktorý na poslednú chvíľu podpísal zmluvu s Vyškovom, je holandský pravý obranca Abdallah Aberkane, produkt slávneho Ajaxu Amsterdam. Dvadsaťtriročný obranca naposledy hrával za FC Dordrecht. “V Holandsku získal s Ajaxom tri mládežnícke tituly. Výrazne nám zvýši konkurenciu v zadných radoch,” očakáva Zbořil.

Tréner Vyškova Jan Kameník verí v rýchlu adaptáciu oboch nových hráčov. “S Metsokom máme ešte deväť jesenných gólov. To je samozrejme strata. Príchod Krollisa nám pomôže lepšie sa vyrovnať s jeho absenciou,” dúfa.

Tréner je spokojný so zimnou prípravou, počas ktorej Vyškovčania absolvovali aj sústredenie v Španielsku, počas ktorého vybojovali cennú remízu s rezervou slávneho Realu Madrid. “To, čo sme si naplánovali, sme splnili. Tento týždeň trénujeme výlučne na prírodnej tráve, aby sme boli čo najlepšie pripravení na jarnú druholigovú premiéru v Kroměříži,” povedal Kameník, ktorého tím v generálke zdolal slovenskú Myjavu 2:0.

Vyškovskí futbalisti začnú svoju cestu za vysnívaným postupom do najvyššej súťaže v sobotu na štadióne druholigového nováčika. “V Kroměříži nás čaká veľmi nepríjemný a ťažký súper. Má veľmi dobrú defenzívu a určite nás bude hnevať rýchlymi protiútokmi. My sa však budeme chcieť udržať na čele tabuľky,” verí v úspešný štart do jari Kameník.