Žiara nad Neapolom. Karneval len kvôli nádej na zvrhnutie Juventusu

Neapol po dvadsiatich ôsmich rokoch prežila ďalšiu bezsennú noc. Nie, neoslavovalo sa Scudetto ako vtedy v časoch Diega Armanda Maradonu.

Zaznamenala sa len na nádeje na ligový titul, na ktorý klub i mesto čakajú práve od roku 1990. Oslavovalo sa víťazstvo 1: 0 nad rivalom v Turíne , Juventus však štyri kolá pred koncom tabuľku talianskou ligy stále vedie. Hoci už len o bod.

“Urobili sme svojim výnimočným fanúšikom radosť, ale Juventus zostáva v čele, takže sa takmer nič nezmenilo. Stále máme veľmi malú šancu, že je preskočíme, “povedal až porazenecky tréner Maurizio Sarri na tlačovej konferencii po zápase v Turíne.

” Stále máme šancu, veríme, “hovorí ofenzívny ťahúň Lorenzo Insigne.

V Turíne to bol pre Neapol zápas nádeje.Predviedla parádny výkon, odmeny sa dočkala minútu pred koncom po centri z rohu.

“To je tá hlava,” svietil nadpis na titulnej strane najčítanejšieho talianskeho denníka Gazzetta dello Sport s fotografiou obrieho stopéra Koulibalyho vo výskoku a lopty mieriaceho za chrbát brankára Buffona.

Keď o päť minút neskôr arbiter duel ukončil, hosťujúci fanúšikovia vo svojom sektore plakali dojatím. O deväťsto kilometrov južne v Neapole prepukol karneval, snáď skôr blázinec.

“Je mi jasné, čo sa tam asi bude diať,” hovoril Insigno novinárom krátko po zápase pred nedeľnej polnocou.

Sám Maradona, ktorý klub doviedol k titulu aj v roku 1987, pózoval s dresom strelca Koulibalyho. “V našich srdciach máme sen.”

Nikto nemá vášnivejšie tifosi než SSC Neapol.Nikde neprežívajú futbalové úspechy aj sklamanie tak intenzívne ako v Neapole.

Keď špeciál s futbalistami v noci dorazil do mesta, na letisku nebolo k hnutiu. Autobus s hráčmi z Capodichino nemohol prejsť.

Čo by sa asi dialo, keby to mužstvo okolo kapitána Mareka Hamšíka naozaj dokázalo?

Aj keď tréner Sarri sa držia veľa pri zemi, Neapol šancu má. Juventus mal pred dvoma týždňami šesťbodový náskok a o jeho obhajobe titulu vzhľadom k jeho sile a možnostiach súperov nebolo pochýb.

Lenže remíza v Crotone a prehra s Neapolom všetko zmenili. Navyše v ďalšom kole hrá na Interu Miláno, ktorý s rímskymi celkami AS a Laziom bojuje o tretiu priečku. A v predposlednom kole hrá práve na AS Rím.K domu dve ľahká stretnutia doma s Bolognou a Hellas Verona.

Ani Neapol nemá jednoduchý žreb. Nabudúce hrá vo Florencii, ktorá je deviata, a ďalšie vonkajšie zápas ju čaká na ihrisku ôsmej Sampdorie Janov. Doma hrá s FC Turín a Crotone.

“Je ťažké niečo predpovedať. Uvidíme, ako obe mužstvá zareagujú v ďalšom kole, “nechal sa počuť legendárny brankár Dino Zoff, ktorý v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia chytal za Neapol aj Juventus.