Zbohom Zázračnému mužovi: ako sa rozpadla vláda Martina O’Neilla Forest

Adlène Guedioura, jeden zo skúsenejších hráčov klubu, bol vynechaný a zostal na lavičke, pretože Forest sa nadýchol a nafúkal zápasom, ktorý utvrdil dojem, že O’Neillov tím zaostával v play-off. Na konci hry je zvykom, že nepoužívaní náhradníci absolvujú na ihrisku s fitnescentrom nejaké cvičenia na rozohriatie. Ibaže Guedioura odmietol, a keď bol vyzvaný, začal protestovať, že hra skončila, a čo sa týka neho, znamenalo to, že bol v medzinárodnej službe. Nottingham Forest vyhodil Martina O’Neilla po piatich mesiacoch a vymenoval Lamouchiho Prečítajte si viac

Nedostatkom v tomto argumente bolo, že Guedioura bol vynechaný z mužstva Alžírska pre svoje zápasy proti Gambii a Tunisku. O’Neill bol temperamentný.Došlo ku konfrontácii v šatni a možno nie je prekvapením, že Guedioura nezačal ďalší zápas o dvojnásobného víťaza Európskeho pohára.

O’Neill, ktorý bol v piatok prepustený z funkcie manažéra na pozadí rastúceho obliekania – dezilúzia z miestnosti, mala na starosti iba päť mesiacov predtým, ako ho Forest pridal na zoznam manažérskych štatistík.Sabri Lamouchi, 47-ročný Francúz, ktorý naposledy riadil Rennes a doviedol Pobrežie Slonoviny na majstrovstvá sveta 2014, sa ujal rýchleho obratu, ktorý je navrhnutý tak, aby minimalizoval narušenie, a Guardian môže prezradiť, že O’Neillovi vyšlo najavo všetko , v prvom týždni predsezónneho tréningu kvôli zlým vzťahom s významným počtom kľúčových hráčov, ich neschopnosťou prijať bývalého manažéra Írskej republiky a v niektorých prípadoch stratou rešpektu a disciplíny.

Niektorí v zákulisí jasne povedali, že ich práca s ním nebaví a že atmosféra sa zhoršila natoľko, že dúfali, že to bude úspešná sezóna.

Je zrejmé, že množstvo z nich sa tiež sťažovalo na hierarchiu klubu na svojho predchodcu Aitora Karanku a toto je pre Forest počas 20 rokov driftovania mimo najvyššiu divíziu opakujúca sa téma: hráči sa obracajú proti manažérovi a v prípade O’Neilla zodpovední ľudia to neochotne usudzujú škoda bola nenapraviteľná.

To všetko znamená pre O’Neilla šťastný koniec v klube, kde bol súčasťou futbalového zázraku, ktorý videl Briana Clougha vziať obyčajný tím z 13. v starej druhej lige do postup, ligový šampionát a víťazstvo európskych pohárov.

Návrat O’Neilla na City Ground určite urobil pekný príbeh, ale realita je taká, že majiteľ spoločnosti Forest, grécky lodný magnát Evangelos Marinakis, nie je sentimentálny typ.Zamestnal O’Neilla nie pre romantiku, ale preto, že na neho urobil dojem zoznam úspechov, ktoré ho, trofejovo, stali najúspešnejším britským manažérom v tomto športe. Marinakis sa s ním stretol dvakrát a získal si ho O’Neillov pohon a energia vyplniť prázdno, ktoré zostalo po Karankinom odchode. Facebook Twitter Pinterest Martin O’Neill bol legendou ako hráč Forestu, jeho fanúšikov však jeho štýl hry ako manažéra nezamiloval. Fotografie: Tony Marshall / Getty Images

Bohužiaľ pre tých, ktorí rozhodujú v Forest, je to takmer 25 rokov, čo O’Neill zažil zlaté obdobie v Leicester City, kde premenil stranu druhej úrovne na tú, ktorá zabezpečil štyri top 10 v Premier League a dosiahol tri finále Ligového pohára, v ktorých vyhral dva.O’Neill následne získal s Celticom sedem trofejí a dosiahol finále Uefa Cupu. Dlho sa o ňom hovorilo ako o najkvalifikovanejšom mužovi, ktorý v Manchestri United vystriedal sira Alexa Fergusona.

Namiesto toho odišiel do Aston Vily so šiestym umiestnením v každej zo svojich posledných troch sezón, ale potom mal slabé kúzlo v manažérskych pustinách Sunderlandu a päť rokov s Írskou republikou, ktorá si rozdelila názor.

Mnoho hráčov Forestu jeho vymenovanie nepokojilo a viac ich zaujala správa, že by to znamenalo, že sa Roy Keane, niekto, o kom vedeli oveľa viac, pripojil ako asistent. Keane minulý víkend oznámil, že z klubu odchádza, pretože chce reštartovať svoju vlastnú manažérsku kariéru.Jeho odchod bol veľkým činiteľom toho, čo sa následne stalo, v neposlednom rade preto, že zostril chuť ľudí na vrchole klubu získať presný odhad nálady hráčov. Táto spätná väzba bola ohromne negatívna a presvedčila ich, aby konali hneď, aj keď vedia, že si budú vyžadovať ďalšiu kritiku klubu, ktorý je už dlho obviňovaný zo zamestnávania manažérov v oblasti politiky otáčavých dverí. Päťka: zaregistrujte sa a dostanete náš denný futbalový e-mail .

O’Neill pred nástupom do práce dal jasne najavo, že považuje za nespravodlivé, aby ho označovali za „dinosaura“, a aby mu zodpovedal, experimentoval od založenia tímu s rôznymi formáciami.Avšak aj tento štýl hry nebol vždy príjemný na oko.

O’Neilla nikdy nepresvedčil João Carvalho, klubový rekordný rekord 13 miliónov libier, ktorý nebol v tíme alebo v jeho najlepšia forma, keď bol menovaný manažér. O’Neill ako taký prchavo využíval Portugalcov, keď veľká väčšina fanúšikov verila, že mal byť automatickým štartérom. Mnoho z nich nikdy nechcelo, aby sa klub rozlúčil s Karankou, a od prvého dňa bol O’Neill zameraný na sociálne médiá.

Aj keď to rozhodnutie nijako neovplyvnilo, Foresta zarazilo, že takže predovšetkým ich mladší fanúšikovia nešetria nijakým spôsobom nad jedným z klubových „zázrakov“. Forest boli ôsmi, keď sa ich ujal O’Neill, ale po aprílovej štvorzápasovej prehre klesli do polovice tabuľky.Sezónu ukončili tromi po sebe nasledujúcimi víťazstvami, ktoré ich zdvihli na deviate miesto, ale O’Neill nebol prijatý spôsobom, aký sa dal očakávať.

Pokiaľ ide o jeho kritikov v šatni, začali mať nechuť. jeho nápady. Vyskytli sa sťažnosti, že jeho tréningové metódy neboli inšpiratívne a že si tím takticky nebol istý, ako chce, aby hrali. Za posledný týždeň, keď ich viedol k sérii trestuhodných behov, sa postoje utvrdili. Pravda však je, že jadro starších hráčov nebolo od začiatku nepresvedčivé.

Existuje niekoľko príkladov toho, že nálada nie je taká, ako by mala byť. V januári podpísal Forest záložníka s dosť optimistickým menom Pelého, ktorý bol zapožičaný z Monaka. O’Neill to ešte skrátil, keď hráč, ktorý si zranil zranenie, zmeškal schôdzku s klubovým lekárom.Jeden hráč prvého tímu bol po hlásení vylúčený tak neskoro, že mu chýbal tréner tímu. Ďalším dôležitým hráčom – hráčom, ktorý vypadol aj s Karankou – bol na dovolenke príliš rtg a kritizoval O’Neilla tak silno, že to skončilo na facebookovom účte podporovateľa a dostal sa späť do klubu.

O’Neillovi sympatizanti by mohli oprávnene pochybovať o tom, či Forestov tím existuje v kultúre výhovoriek, poukazujúc na to, že Karankove metódy boli spochybňované aj niektorými členmi tímu a to isté sa stalo aj ďalšiemu starému obľúbencovi Stuartovi Pearceovi a rôznym ďalším počas ich vírenia. manažéri, post-Clough. Je tiež pravda, že súčasťou práce O’Neilla bolo spojiť hráčov a vylepšiť tím, aj keď iba s 18-mesačnou zmluvou.V tejto súvislosti sa Forest rozhodli, že to nevyšlo.

O’Neill ako hráč pomohol neoverenému klubu stať sa majstrami Európy a označil ho za „ako nasadnúť na vlak a nikdy nevystúpiť “. Ako ich manažér vydržal iba 19 zápasov a vo veku 67 rokov nemožno vylúčiť, že by sa tým mohla ukončiť jeho dlhá a z veľkej časti vynikajúca kariéra.