Zabini prekvapili v prvom štvrťfinále, trápili sa Nymburk aj USK

Prekvapenie dotiahli do konca hráčky Zabini, keď po troch prehrách nad susedkami z Kráľova Pole prvýkrát uspeli (61:53). Nečakanú tahounkou víťazného celku je Michaela Vacková s 18 bodmi a 10 doskokmi.

Najlepší strelkynou KP Brno bola Edita Šujanová s 18 bodmi, zato nedávna posila Sonia Ursuová zostala na iba dvoch bodoch.

hráčkam z brnenských Žabovřesky patrili párne štvrtiny, tú druhú ovládli 22:11, tú štvrtú potom 16: 4, keď využili osemminútový streleckého výpadku súperiek.

Druhý tím základnej časti Nymburk narazil na tuhý odpor siedmej Slovanky. Jej hráčky sa 74 sekúnd pred koncom dokonca dostali do vedenia 66:65, keď sa presadila Denisa Harapesová, Krystal Vaughnová však štyrmi bodmi výsledok otočila.Nymburk zvíťazil 70:66.

Vaughnové, ktorá je tretím rokom najlepšie ligovú strelkynou, sa pritom v zápase vôbec nedarilo, zapísala iba 10 bodov, keď trafila štyri zo 14 pokusov. Belgická pivotka Kyara Linskensová sa naopak zaskvela 17 bodmi a 17 doskokmi, ukrajinská dlouhánka Alexandra Chomenčuková zapísala 15 bodov a 12 doskokov.

Slovanka držali Alisia Jenkinsová sa 16 bodmi a siedmimi doskokmi či Harapesová s 15 bodmi.Tereza Motyčáková stihla 13 bodov a osem doskokov.

Víťazky posledných siedmich ročníkov z USK Praha proti Karlovým Varom vyhrali prvý polčas o 12 bodov, hosťujúci hráčky ale aj v tretej štvrtine držali krok, hoci Pražanky na ihrisku držali najsilnejšie dostupnú zostavu. (Na súpiske však neboli Kateřina Elhotová, Amanda Zahuiová či DeWanna Bonnerová.)

Až v poslednej časti domácej basketbalistky odskočili a po koši Karolíny Elhotové prelomili aj stobodovú hranicu. Uspeli 101: 65.

“Zápas sme nakoniec vyhrali o štyridsať, ale prvý polčas bol bez náboja z našej strany,” kritizovala svoje zverenkyne trénerka USK Natália Hejková.Najviac sa darilo Alene Hanušová (29 bodov a 13 doskokov) a Márii Režanové (24 bodov a osem doskokov). Španielska rozehrávačka Marta Xargayová siahala po triple double (10 bodov, 13 asistencií a osem doskokov).

Karlovarská kapitánka Dana Kušlitová nastrieľala Pražankám 19 bodov.

Hradec Králové doma zdolal Slavii 81:62 , odskočiť však dokázal až v druhom polčase. Andrea Ovsíková sa pri tom blysla 20 bodmi, Kristína Minarovičová zvládla 15 bodov.

Slávistky tiahla Steph Maddenová s 21 bodmi a 11 doskokmi. Druhá zámorská posila Kristi Bellocková však zapísala len dva body, keď odohrala desať minút.