Wales sa drží pri návrate Austrálie k brilantnému stretu Pool D.

Niektoré výsledky formujú celé majstrovstvá sveta a Wales bude dúfať, že tento bezduchý triumf je jedným z nich. Len zriedka, ak niekedy v modernej ére, sa waleské rugby tešilo z výraznejšieho víťazstva, najmä proti súpereniu južnej pologule v prostredí turnaja. Zrazu majú pod kontrolou skupinu D, a to nielen na ceste za vyraďovacími etapami, ale aj na opačnej strane žrebovania ako na Novom Zélande, tak aj v Anglicku.

Keby bol konečný bodový skóre bližší, ako sa zdalo je pravdepodobné, že keď Austrália na konci druhej polovice prekonala 26: 8, sú tím Warrena Gatlanda čoraz viac tímom, ktorý odmieta vzdať, keď sú stávky najvyššie.Z Tokia do Treorchy sa nikto nedostane príliš ďaleko pred seba, ale rovnako je to prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta nad Austráliou za posledných 32 rokov, ktoré treba osláviť samo o sebe.

Pretože sa nemýľte, toto bola jedna z najdôležitejších nocí éry Gatlandov. Wallabies sú teraz vo štvrťfinále na možnom kolíznom kurze s Anglickom, zatiaľ čo Wales teraz sleduje možný stret ôsmich s Francúzskom alebo Argentínou z posledných ôsmich, ak by, ako sa zdá teraz, pravdepodobne dobije.Južná Afrika sa možno bude budúci mesiac ešte len zväčšovať, ale každý ďalší tím v súťaži sa bude pozerať na mimoriadne nasadené úsilie Walesu v prvej polovici zápasu a bude sebou trhnúť.

Pri záverečnom hvizde, keď obe strany vyčerpané padli na zem, bolo ťažké povýšiť kohokoľvek v červenom nad svojich kamarátov, ale výzva, ktorú vrhli David Pocock a Michael Hooper na poruchu waleskej trojice Justin Tipuric, Aaron Wainwright a Josh Navidi, bola absolútne kľúčová.Gatlandovi sa zadĺžili aj dobre vykonané pokusy v prvom polčase od Hadleigha Parkesa a Garetha Daviesa a našli iného nepravdepodobného hrdinu v náhradnej muške Rhysa Patchella, ktorý získal 14 bodov za to, že Dan Biggar v druhom štvrťroku zlyhal pri hodnotení úrazu hlavy. / p>

O nekonzistentnosti a rokovaniach TMO na tomto svetovom pohári je treba napísať celú knihu, ale rovnako ako v prípade japonského víťazstva nad Írskom v predchádzajúci deň, stále viac nechýba ani vzrušenie na ihrisku.

Toto bola pútavá súťaž od samého začiatku. Wales bol nakoniec vďačný za obľúbeného hráča zo starej školy, cieľ drop.Biggar potreboval iba 35 sekúnd na registráciu najrýchlejšieho gólu v histórii majstrovstiev sveta a spolu s Patchellovým podobným úsilím na začiatku druhej polovice sa nakoniec ukázala ako rozhodujúca taktická ostrosť Walesu.

Od začiatku vyzerali ostro a účelne. , čím sa Austrália dostáva pod pretrvávajúci včasný územný tlak. Už sa hrala ďalšia penaltová výhoda, keď Biggar vyrazil škaredý kop do pravého rohu. Keď bola Marika Koroibete na zemi, Parkes parádne vstal, aby zhromaždil loptu a skóroval.Stručný sprievodca Naše pokrytie Svetovým pohárom v ragby 2019 Zobraziť Skryť

• Prípravky, tabuľky a výsledky

• Najlepší pokus a strelci bodov

• Sprievodca štadiónom

• Sprievodca rozhodcom

• Naše posledné živé správy z minúty na minútu

• Zaregistrujte sa do nášho rozpisu, nášho bezplatného e-mailového bulletinu rugbyového zväzu

Wallabies veľmi potrebovali nejaký oporný bod, ukradnuté usporiadanie a chaotická waleská skrumáž nakoniec poskytla nejakú pomoc. Vďaka priestoru, ktorý sa zhmotnil po jeho pravici, dal Bernard Foley úhľadný krížny kop a Adam Ashley-Cooper, hrajúci na svojom štvrtom svetovom pohári, rezol dovnútra a skóroval.

Toto však vždy bolo mala sa ešte raz zdôrazniť noc jemných marží a pretrvávajúci nesúlad okolo sankcií proti vysokému riešeniu.Najprv Michael Hooper nedostal žiadny trest za neskorý zásah ramena do Biggara predtým, ako bol potrestaný Samu Kerevi, najohrozenejší austrálsky bek, za čo rozhodca Romain Poite nakoniec rozhodol, že je predlaktím hlavy Patchella. Facebook Twitter Pinterest Austrálčan Samu Kerevi udelil trest za vedenie rukou proti Walesanovi Rhysovi Patchellovi. Fotografie: Ashley Western / MB Media / Getty Images

Je ťažké necítiť sympatie k Kerevi, ale vzhľadom na Patchellovu vzpriamenú polohu pri dopade, ktorá spôsobila, že nosič lopty nebol schopný urobiť veľa, iba sa sám pripraviť.Vzhľadom na trojtýždňové pozastavenie činnosti Reece Hodgeho, ktorý sa dostal do nepodobnej obrannej pozície proti Fidži, sa hľadanie konzistentnosti vo výškach zákrokov na tomto svetovom pohári ukazuje ako jednoznačne nepolapiteľné. Gruzínsko zasahuje Uruguaj, aby zahájilo kampaň Svetového pohára v ragby. Prečítajte si viac

< p> Wales mal však bezprostrednejšie priority. Patchell, ktorý sa po zrážke s Kerevim vrátil na nohy, dostal svoju druhú nočnú penaltu postom, aby sa postavil na svoju stranu 16: 8 a čoskoro to nasledovalo pre Wallabies.Po žonglovanom opätovnom získaní lopty sa zmocnili iba pokusu Willa Genia o pokus o prihrávku na Foleyho, ktorý zachytil flotonový Davies, ktorý predstihol zúfalý kryt a zvýšil tak vedenie Walesu v intervale.

Ich výhoda 23-8 sa rozšírila o ďalšie tri body, keď Patchell štyri minúty po opätovnom štrajku vsietil druhý padajúci gól svojej strany, pričom Austrália zostala zdanlivo hľadieť dole z hlavne. Za minútu po Mattovi Toomuovi, ktorý nahradil Foleyho, sa však Wallabies chytili pokusu späť, čo bolo prekrásne vyťaženie Pococka, ktoré dalo Dane Haylett-Petty späť.Vďaka Toomuovej premene bolo 26: 15 a s Kurtley Bealeovou, ktorá sa tiež nachádzala na ihrisku namiesto Ashleyho-Coopera, sa údajne Walesov vankúš začal cítiť podstatne menej pohodlne.

Hooper ešte viac zvýšil napätie Pokus o 62. minútu, premena a penalta od Toomua spôsobili, že hra zostávala na jednom bode a do konca zostávalo 12 minút. To všetko umožnilo úžasnú zábavu v ďalší teplý, vlhký večer s toľkými červenými a zlatými v hľadisku, že mohol byť plný členov MCC. Nakoniec to však bola noc pre waleské hymny a árie. Budú dúfať, že toto je iba predzvesť niečoho ešte zvláštnejšieho. Austrálčania Will Genia a Bernard Foley chcú prehru Walesu | Oliver Trenchard Prečítajte si viac