Výhodné 3: 3 ako 0: 0. To, čo videl brněnský tréner v Ligy majstrov, si želal Českú republiku

Okrem strhujúceho príbehu tento duel ponúkol tiež veľa bravúrny akcií a predovšetkým bohatú gólovú úrodu. Zato keď človek sesumíruje jarnej počínanie strelcov v slovenskej lige, plač ho prepadá z iného dôvodu.

Napríklad v minulom kole sa všetkých 16 celkov zmohlo dohromady na iba sedem gólov, teda rovnaký počet, ktorý bol v stredu večer k v Barcelone. “Hráči majú v podvedomí, že než sa urvat dopredu, radšej budú mať zabezpečený zadok,” premieta Habanec. “Je to pre nás iné.Ale typológia nášho tímu sa zmenila a chceme dosiahnuť ciele, “hovorí tréner Zbrojovky. V sobotu v 15:30 sa Brňáni pokúsia napĺňať návrat domov proti Bohemčanom. sám sa sám o sebe opisuje ako zástanca útočného futbalu, ale v súčasnosti v Českej republike nie je krvavý. A ani Zbrojovka nedosiahla príliš ďaleko, jej 21 gólov v priemere.

“S štatistikou každý hráč číta, koľkokrát vystrelil, koľko bojoval s duelmi. Ktokoľvek môže posúdiť sám. Ak útočiaci hráč dosiahol nulovú hodnotu v troch hrách, je to niečo zlé, “varuje Habanec. Mentalita však bráni aj útočiacim hrám. “Od 15.miesta až do šiesteho stola je strašne vyvážený stôl a bod sa zväčšuje nad vami alebo nadol. Venuje opatrnosť a podvody, že hlavný je nula nula, “Habanec opisuje súčasný trend ligy. “Ak máte typologickejšie obranné typy a nemáte túto kvalitu vpred, tak to je. Súčasne by som radšej uprednostnil zápasy do konca 3: 3 ako 0: 0. “” Ale doteraz by mali byť v Brne spokojní za druhú variantu, ktorú urobili napríklad minulú sobotu v Slovácku. A vďaka tomu môže Zbrojovka pozitívne hodnotiť svoje predchádzajúce aktivity na jar, že dala päť bodov na tri súboje.

“Zápas s Bohemia nám hovorí, ako hráme hru. Urobili sme v Teplicku miniklip, proti Liberecskému kroku, v Slovácku to bola taká zastávka.Teraz je potreba naplno bodovať, aby sme mohli povedať, že bol vstup do jari úspešný, “oznamuje Habanec.

Úspešná však rozhodne bola prestavba brnenskej defenzívy. V zime prichádzajúce stopér Petr Pavlík a ľavý bek Tomáš Jablonský ju spevnili natoľko, že v troch zápasoch inkasovala jediný raz.

Kontrast proti jesene môže byť dobre viditeľný práve pri strete s Bohemians, na ktorých pôde Brňany na jeseň vyhoreli 0 : 3. “Hrali sme jeden z najhorších polčasov, ktoré som kedy mal. Bránili sme tam tak desivo, že sme pokojne mohli dostať Bura (päť gólov). Ale zmenili sme myslenia, ktoré sme mali, a tiež sme posilnili na ihrisku, “vyzdvihuje Habanec.

To klokany, ktorí v sobotu doskáče, už pomaly ani nevedia, ako strelený gól chutí.Poslednýkrát bol v lone odmenený 5. novembra, odvtedy sa hralo 536 minút. “Pracovali na defenzíve, ktorá je viditeľná. Ale tréner Koubek objednáva veľmi náročný futbal, je to veľmi rýchly tím s rýchlymi hráčmi hlavne po stranách. Nebude to jednoduchá hra pre nás, “varuje Habanec.” To je starosť o opuch pod očami Jakuba Šurala, ktorý nemusí hrať pravú palicu. “Ale Honza Štohanzl to urobila v minulosti,” hovorí tréner. “Hrajme si s jedným alebo druhým, štýl, ktorý chceme uložiť na Čechy, zostane rovnaký.” A nakoniec prinesie ciele.