Víza hlavy útoky Sepp Blatter a Fifa je “úplne nedostatočná” reakcia na krízu

Vedúci vedúceho sponzora FIFA Visa zasiahne Sepp Blatter a tvrdí, že nemôže dôjsť k žiadnym zmysluplným reformám, kým neopustí prezidenta organizácie.

Blatter trvá na tom, že zostane v Pozícia až do voľby jeho nástupcu 26. februára budúceho roka a tento týždeň oznámila pracovnú skupinu na uskutočnenie reforiem.Generálny riaditeľ spoločnosti Visa Charlie Scharf však uviedol, že reakcia Fify na korupčnú krízu bola “úplne nedostatočná” a pripojila sa k sponzorom Coca-Cola, ktorí požadovali úplnú nezávislú reformnú komisiu.Fifa vyzvaná Coca-Cola, aby podstúpila okamžitú nezávislú reformu.

Keď hovoríme o konferenčnom hovore oznamujúcom štvrťročné zárobky spoločnosti Visa, Scharf povedal: “Správu našej spoločnosti, našej značky a našich klientov považujeme za najdôležitejšie a snažíme sa udržať sa na najvyššej úrovni.

“Snažíme sa spolupracovať s tými, ktorí si myslia a konajú ako my. Neverím, že Fifa je v súlade s týmito normami.Okrem toho ich následné odpovede sú úplne nedostatočné a naďalej vykazujú nedostatok vedomia závažnosti potrebných zmien.

“Veríme, že je potrebné urobiť dve veci, aby sa zabezpečila dôveryhodná reforma. Po prvé, nezávislá komisia tretích strán vedená jedným alebo viacerými nestrannými vodcami má rozhodujúci význam pri formulovaní reforiem. Po druhé sa domnievame, že v rámci existujúceho vedenia Fify nemožno urobiť žiadnu zmysluplnú reformu. Futbal sám o sebe je skvelý šport, s ktorým sme hrdí na to, že sme spojení.Chceme byť hrdí na to, že sme sa spojili s Fifou a dúfame a tešíme sa na spoluprácu s týmito cieľmi. “Jeffrey Webb z Fify zabezpečuje dlhopisy vo výške 10 miliónov dolárov s 11 hodinami a snubný prsteň manželky Čítajte viac Domenico Scala, Nezávislý predseda výboru pre audit a kontrolu FIFA sa stal kandidátom na riadenie reformnej pracovnej skupiny, ale nie je jasné, či by bol dostatočne oddelený od Fify, aby uspokojil vízum.

Prezident Uefa, Michel Platini, ktorá je obľúbenou skupinou pre úspech v Blattere, sa chápe ako otvorená myšlienke, aby bola Scala menovaná, ale uprednostnila by niekoho, kto by nemal zaujať pozíciu.