Teraz sa situácia zlepšila

Teraz sa situácia zlepšila, ale systém prideľovania finančných prostriedkov ešte stále vyvoláva otázky. “Las Palmas” zarobil medzi poslednou sezónou najmenej, pričom získal iba 30 miliónov eur. Všetci účastníci boli spokojní s približne rovnakou sumou.

V dôsledku toho len málo ľudí dokáže kúpiť špičkových hráčov v Španielsku, viac či menej posilnených, “Seville”, “Villarreal” a “Valencia”. Všetci ostatní vynaložili priemerne 10 miliónov eur na nových účastníkov.

Tréning tréningu

Pred niekoľkými rokmi sa v Španielsku zhromažďoval najlepší koučingový personál. Guardiola, Mourinho, Simeone, Emery – skutočná elita. Okrem toho bola priemerná úroveň výrazne vyššia ako priemer konkurentov z Albionu, kde v polovici tímov tréneri vyzerali ako návyky v pitných zariadeniach. Postupne sa tu situácia zmenila nie v prospech príkladov.

Prečo prevod Neimar – víťazstvo anglického futbalu Foto: ESPN, PSG, Metro

Teraz nikto nebude argumentovať, že v Anglicku – spoločnosť najlepších trénerov sveta. Ďalšou otázkou je, že aj na strednej úrovni je zjavná tendencia. Mauricio Pellegrino minulý rok trénoval “Alaves”, dosiahol finále pohára kráľa, ale prijal pozvanie na “Southampton” ako dar osudu. Stav tímu je však rovnaký vo svojich majstrovstvách.

Je život bez Neimara?

Brazílsky na jeho príklade ukázal, že kult “Barcelona” a “Real” v európskom futbale je postupne v minulosti. Transfer Neimar – epochálne obmedzenie. Raz, Real Madrid preukázal, že môže kúpiť akéhokoľvek hráča na svete tým, že si kúpil Luisa Figa, a Barcelona ukázal miesto do anglického futbalu Luis Suarez. Španielski veľvyslanci v najlepšom prípade, ako povedal Guardiola, sú na rovnakej úrovni ako anglické kluby. Jeden názov mladých hviezd už nemôže byť lákavý.

Zostáva iba hrať futbal. Čokoľvek môže povedať, v Španielsku je stále najlepšie na svete.