Talking Horses: Prehliadka európskych závodov dostane svoje oblúky späť po oblúku

Longchamp bol žalostne nedostatočne pripravený na smäd a chúťky asi 15 000 cestujúcich, najmä keď sa vlani znovu otvoril po prestavbe za 140 mil. EUR (123 mil. GBP). Objavili sa správy o hodinových frontoch na jedlo a pitie a o vyčerpaní zásob úplne dlho pred hlavným závodom. Na ceste domov sa zdalo, že návštevníci dostihov trávia viac času na sociálnych sieťach sťažovaním sa na svoje mizerné skúsenosti, než šírením informácií o fantastických pretekoch medzi Enable a Sea Of Class.

Ale aby som bol spravodlivý k France Galop, ktorá vedie francúzske preteky, dostala správu.Vážna investícia do (dočasnej) infraštruktúry na jeden deň v roku, keď Longchamp uvidí poriadny dav, znamenala, že tentokrát sa zážitky z pretekov výrazne zlepšili. Waldgeist ho povolil v snahe o tretiu cenu Prix de l’Arc de Triomphe. Prečítajte si viac

Namiesto toho, aby diváci trávili celý čas čakaním v rade, mohli skutočne krúžiť okolo jedného z najelegantnejších a najpoddajnejších závodných prostredí kdekoľvek a obdivovať napríklad šikovné spôsoby, ktoré ultramoderná nová tribúna zakomponovala. prvky starého Longchampu, vrátane niekoľkých nádherných stromov, ktoré sú rozmiestnené okolo ohrady.Architekt skutočne navrhol asi pár z nich a na chodníky dal otvory, aby sa do nich zmestili.

Výsledkom bolo, že výsledkom dnešného dňa bolo sklamanie z úzkej porážky Enable bez akýchkoľvek sťažností – alebo nič, čo by som videl – o celkovom zážitku. Ak minulý rok niektorí fanúšikovia prisahali, že sa už nevrátia, tento rok sa zdá pravdepodobnejšie, že už rezervujú prvý októbrový víkend budúceho roka.Po veľmi nestabilnom štarte dostal v nedeľu exponát európskych závodných vozidiel mojo späť a France Galop má teraz pevnejšiu základňu, na ktorej bude môcť stavať pri príprave na 100. výročie prvého behu oblúka v budúcom roku.

Bolo by úžasné, keby sa sté výročie obnovenia závodu mohlo uskutočniť pred davom ľudí, ktorí sa objavili, aby videli, že Zlatý roh vyhrá posledný oblúk na starom Longchamp. Tých bolo asi 55 000, keď lístok stál 20 EUR, ale odvtedy výrazne stúpa najmä miestna návštevnosť.

Bolo by fascinujúce vedieť, ako všetky čísla nahromadené v nedeľu a či bol deň bližšie k vyrovnaniu (situácia, o ktorej sa diskutovalo v tomto stĺpci pred pár mesiacmi).Nemalo vôbec zmysel lákať desaťtisíce ľudí na vaše závodisko a nechať ich potom stáť celé fronty poobede, keď by namiesto nich mohli minúť peniaze, takže ak budú doplnky – vrátane stávkového obratu – hore, ešte by tu mohli byť pripravte priestor na zníženie ceny lístka na budúcoročné preteky.

Povolenie – takmer určite – nebude v zostave, pretože jej odchod do dôchodku bude určite hroziť. Sottsass, ktorý skončil tretí, by mohol byť pokojne v poli, pretože sa potvrdilo, že víťaz francúzskeho Derby zostane v príprave o štvrtej.Aj keď má za sebou iba sedem závodov vrátane úsilia v oblúku, zostáva mu ešte veľa práce. Najlepšie pondelkové stávky

Stretnutie Pontefractu najnovšie podľahne vlhkému počasiu, ktoré opúšťa Windsor – kde priebeh je mäkký – ako jediná plochá karta na trávniku a Secret Return (4.10) vyzerajú ako najlepšia voľba v najkonkurencieschopnejších pretekoch.

Kobyla Paula Georga sa pri úspechu držala za krk. minule mimo značku 77 v Bath, ale bola možno vpredu trochu skoro. Čas pretekov bol dobrý, v dôsledku úzkeho rozpätia zaznamenala v hodnotení iba 2 libry a dokáže z toho vyťažiť maximum.