Svetový pohár žien: Corinne Diacre očarí Francúzsko vtipom a železnou vôľou

Diacre nemá čas na hlúpe otázky. Na otázku o jej neutíchajúcej reputácii a o tom, či má obdobu po mužskom reprezentačnom manažérovi Didierovi Deschampsovi, odpovedala primerane odmietavo. “Didier?” Nie, nie je to môj vzor. Vychádzame spolu veľmi dobre, často sa spolu rozprávame. Dúfam, že sa mi nebude podobať, “dodáva posmešne. Ženské rebríčky moci MS 2019: vrchol USA a tretie Anglicko | Suzanne Wrack Čítajte viac

Vedľa nej francúzska kapitánka Amandine Henry nedokázala potlačiť úsmev, keď manažérka, ktorá pokvapila sarkasmom, videla tlačovú konferenciu pred ich tesným víťazstvom proti Nórsku. Je to osviežujúce. Tieto mediálne zhromaždenia, ktoré sú riadené javiskom, sú často nevýrazné.Miestnosť sa tam chichotala a ocenila Diacrov suchý humor.

Diacre, ktorý sa pripravuje na nedeľňajší posledný zápas šestnástky proti Brazílii po troch výhrach v skupinovej fáze, má s tlačou pikantný vzťah. Tieto vystúpenia top tabuľky, ktoré presadzuje FIFA, sú u ženy, ktorej sa nepáči reflektor. O post manažéra profesionálneho mužského tímu Clermont Foot v Ligue 2 bol záujem globálny, ale Diacre neprijala úlohu lámača sklenených stropov – chcela len riadiť a zaobchádzať s ním ako s každým iným manažérom.

Existujú dva hlavné typy priekopníckych futbalistiek a tréneriek. Medzi nimi sú napríklad Ada Hegerberg, Megan Rapinoe a Emma Hayes, špičkové osobnosti, ktoré pomocou svojho profilu hovoria o problémoch v hre i mimo nej.Potom sú tu napríklad tí, ako Marta, Steph Houghton a Lily Parr, ktorí sa vrátili dosť ďaleko, a ktorí rozprávajú svoje príbehy, ale zameriavajú sa na ihrisko, vedome alebo nevedome bojujú za rovnosť samotným hraním a tým, že sú najlepší. Oba typy sú dôležité.

Diacre spadá do druhého tábora. Francúzsky športový denník L’Équipe sa rok snažil usporiadať pohovor ako súčasť profilu Explore pred majstrovstvami sveta. To sa nepodarilo a namiesto toho bolo nútené uchýliť sa k hlasom z jej okolia, aby spojili životný príbeh a vývoj francúzskeho manažéra. Je neochotnou priekopníčkou.

Štyridsaťštyriročný bývalý reprezentant má povesť tvrdého trénovania hráčov a vyžaduje prísne dodržiavanie pravidiel správania sa tímu.Klesnutie na lavičku Valérie Gauvinovej pre francúzskeho otvárača v Parc des Princes, pretože podľa jej vlastných slov došlo neskoro, bolo náznakom, že žiadna príležitosť nie je príliš veľká na to, aby sa odchýlila od postupu.Diacre však toto rozhodnutie oprášil a uviedol, že je „taktické“.

Gauvinov návrat do stávky pre druhú hru skupiny A potom, čo Diacre trval na tom, že si vyberie nezmenený XI, dostal otázku po zápas. “Nemali by ste veriť všetkému, čo hovorím,” odpovedala Diacre. Karen Carney: „Hrať na majstrovstvách sveta je váš sen, nebojte sa ho, prijmite ho.“ | Suzanne Wrack Čítajte viac

Nie je nezvyčajné, že manažéri obtekajú otázky o možných základných zostavách, ale o tom, ako upútajú pozornosť hračky Diacre s lisom. „Bol som v bazéne a na ležadle a dievčatá boli v tieni, pretože, ako som veľmi prísny, musia zostať v tieni a vo svojich izbách – samozrejme, maximum využívam slnko, “uviedla pred zápasom s Nórskom. „V porovnaní s počasím, ktoré sme mali v Paríži, si skutočne užívam.Nepracujem veľmi tvrdo – väčšinu práce som nechal urobiť svojich zamestnancov. “ Je smiešna. Je ironické, že jej zmysel pre humor priťahuje pozornosť, ktorú chce odvrátiť.

Po vykonaní niekoľkých rozhovorov je jej profil vo Francúzsku prekvapivo nízky, aj keď rozhodnutie Francúzskej futbalovej federácie a národného vysielateľa „TF1, ktorá bude vysielať vyhlásenie družstva naživo pre národ, rovnako ako muži, ju urobila viditeľnejšou.

Ďalšia podpora jej profilu a už zdravých zásob je z Francúzska, ktoré skončilo na vrchole svojej skupiny s víťazstvami pred vypredanými davmi, aj keď občas s menej ako presvedčivými výkonmi.Po kontroverznej porážke Nigérie s 10 hráčmi 1: 0 vďaka trestu 79. minúty Wendieho Renarda, ktorý bol udelený po preskúmaní VAR, bola Diacre pri jej hodnotení typická: „Je ťažké povedať, čo musíme teraz urobiť lepšie. Chceli sme vyhrať naše tri skupinové hry a je to hotové, aj keď to bolo ťažké. Ale takto budujete dynamiku. “ Bez ohľadu na to, ako sa to dosiahlo, bolo to stále ôsme víťazstvo Francúzska a 17. miesto v ich posledných 18 zápasoch.

Vyhrajte majstrovstvá sveta, zatiaľ čo počas toho budete aj naďalej baviť, a bude si musieť zvyknúť do pozornosti.