Svěřenci Aloise Hadamczika

Slováci porazili rusko-ukrajinskou dvojici Konstantin Kravčuk.

Neúspěšní finalisté získali 55 bodů a 1500 eur. ATP Challenger v Bergamu – čtyřhra – finále: Karol Beck, Michal Mertinak (SR) – Konstantin Kravčuk, Denis Molčanov (Rus./Ukr.) 4: 6, 7: 5, 10: 6 (zápasový tie-break) za 88 minutRuský skeletonista za sebou nechal stříbrného Lotyšů Dukursa a bronzového Američana Antoina. Alexander třeťákem se těší ze fortuna bonus zlaté medaile. Foto: fortuna kurzy fotbal SITA / AP ČERVENÁ POĽANA.

Ruský skeletonista Alexander třeťákem získal v sobotu na zimních olympijských hrách v Soči zlatou medaili s výsledným časem 3: 44,29 min. Stříbro si vyjel aktuální lídr Světového poháru a dvojnásobný majster světa, Lotyš Martins Dukurs (+0,81 s), a bronz Američan Matthew Antoine (+2,97). Úřadující fortuna vstupní bonus světový šampion ze St. Moritz třeťákem předvedl v areálu Sankt za mohutné podpory domácích příznivců tři nejrychleji jízdy.


Osmadvacetiletý vítěz, který byl ve Vancouveru před čtyřmi lety bronzový, zvládl i závěrečný tlak. Jedině Martins Dukurs, který si vybojoval druhé olympijské stříbro v řadě, dosáhl lepší čas ve třetí jízdě. Poslední jízda, do které se kvalifikovalo pouze 20 skeletonistov, se nevydařila Američanovi John Daly, když mu skeleton vyběhl ze startovací drážky. Čest zámořských skeletonistov tak zachraňoval Antoine, který pro USA získal první olympijskou medaili v skeletonu od roku 2002, kdy se to podařilo v Salt Lake City Jimmymu Shea.

Na specializovaném mítinku v ukrajinském Doněcku se zrodil nový halový světový rekord ve skoku o tyči, výkonem 616 cm ho utvořil 27letý Francouz Renaud Lavillenie.