Študent je hrdinom Kamerunu. Iste myslím na zlato, hovorí Ngadeu

“V určitom momente som sa musel rozhodnúť medzi futbalom a školou, obaja sa to nedokázali zvládnuť. Ďakujem Bohu, že som sa rozhodol správne, “odkázal Ngadeu v krátkom rozhovore pre iDNES.cz priamo z afrického šampionátu v Gabone.

Tam v týchto dňoch úspešne pokračuje jeho zatiaľ výborne rozbehnutá sezóna. Až v nedeľu bude hrať Kamerun s domácim Gabonom o postup do štvrťfinále, bude určite pri tom v základnej zostave jedného z favoritov turnaja.

Nebyť jeho, mohol byť Kamerun v oveľa horšej pozícii.Až Ngadeuova tvrdá rana k bližšej tyči rozhodla v minulom zápase o víťazstvo 2: 1 nad podceňovanú Guineou Bissau, vďaka ktorému je jeho krajina na čele skupiny a postup jej stačí remíza.

Na ihrisku máva defenzívne úlohy, ale vo Slavia sa vymanila z pozície stop watch a naučila sa ako útočiť.Na konci jesene zaznamenal Mladá Boleslav a niekoľkokrát ukázal, že má na majstrovstvách pevný záber. Nepovedal by som to, “usmieva sa Ngadea, ktorý nehovorí Míšovi v kabíne pražského klubu.

“Ale snažím sa pracovať na tréningu a vo hrách som len predával to, čo som skúšal každý deň.”

Úprimný, ktorý nevytvoril jediný zápas na ihrisku, požiadal kandidátov na jeseň zo zahraničia môžu teraz zvýšiť záujem.Jeho cena by určite nešla pod 40 miliónov korún, ale Slavia sa netají tým, že chce útočiť na titul, takže je nepravdepodobné, že by chcela prísť o spoľahlivý defenzívny štít.

Debutoval v prehliadke až v septembri, ale rýchlo sa stal dôležitou súčasťou tímu. Vďaka tomu si splnil sen – a víťazným gólom ho ešte prekonal.

“Ako malý som naozaj sníval o tom, že raz budem hrať za reprezentáciu. Ale zápasím v takom zápase, na takom turnaji by mi to nikdy nebolo, “hovorí. “Som šťastná. Ale ak je to najväčší kariérny úspech? To nie je. Jeden z mála. ”

Ak by bojoval s medailou s Kamerunom, bolo by to iné. A Ngadeu verí, že jeho krajina môže skutočne ísť ďaleko: “Iste myslím na zlato.Ako to nemôžem myslieť? Mám to v mojej hlave a verím, že to môžeme urobiť. “Odchádzajúci muž s vousom doma v Kamerune drží rozvetvenú rodinu s mnohými súrodencami a jeden dokonca stretne turnaj. Aspoň podľa jeho slov. “Beriem Simona Delihoho ako brata,” hovorí, keď hovorí o kolegoviach družstve, ktorý je v skupine Pobrežia Slonoviny. “Tu píšeme, sme v kontakte.” Ale čo keď idú na ihrisko proti sebe? To by nevedel Ngadeuov brat. “Medzi našimi krajinami existuje veľa rivality, takže na trávniku budú aj konkurenti,” uvedomil si. “Preto by som sa rád stretol s ním vo finále.”