Rovnako ako Lavi. Jihlavský Tlustý hral na Vyšerade: Séria je zábavná

“Ja už som tam hral,” hlási s úsmevom tridsaťjedenročný bek, ktorý v treťoligovej Slavoje pôsobil pred svojím príchodom do Jihlavy, v rokoch 2003-2005.

Populárna seriál o vymyslenom “Lavi”, problematickom futbalista Julius Lavick, vie. “Samozrejme, že ho pozorujem, videl som niektoré časti,” hovorí s úsmevom. “Je to zábavné,” pochvaľuje si.

To, že by sa tvorcovia Vyšehradu na čele s autorom, režisérom a hlavnou hviezdou seriálu Jakubom Štáfkem profesionálnemu futbalu vysmievali, Tlustý nevníma. “Neberiem to tak. Bude to vtipné. A že by som to vzal osobne?To určite nie. “

” Super tréningové ihrisko “na pražskom Vyšehrade, kde Slavoj hrá zápasy ČFL, si Tlustý dobre pamätá. “Je rovnaké, nezmenilo sa,” usmieva sa Tlustý, ktorý však zo súčasných hráčov už nikoho nepozná. “Nikto z chlapcov, s ktorými som hral. Nikoho som v seriáli nepoznal, “hovorí.

V jihlavskej kabíne žiadnu narážku o tom, že prišiel z Vyšehradu, tiež ešte nepočul. “Nikto nič nepovedal,” hovorí. “Občas sa ale o tom bavíme, pustíme si nejaký diel a smejeme sa mu.”

Pre jihlavskej hráča je to dobré odreagovanie od súčasnej zimnej prípravy, v ktorej prvoligová Vysočina porazila len druholigový slovenských Svätý Jur a Táborsko.Naopak, v ďalších dueloch so súpermi z nižších súťaží rolu favorita nepotvrdila – po remíze so Znojmom podľahla Vlašimi, Českým Budějoviciam a naposledy Varnsdorfe.

“Príprava nám nevychádzala úplne tak, ako by sme chceli. Vieme, aké sú naše výsledky. Dúfam ale, že si to ešte sadne a bude to dobré, “verí pred sobotňajšej generálkou v Liberci Tlustý.

” Musíme to hodiť za hlavu. Ligová súťaž sa líši od prípravy. Iný futbal bude hrať, “verí skúsený obranca. “Zvlášť, aby sme sa všetci z nás čoskoro uzdravili. Keď budú všetci k dispozícii a káder bude širšie, určite to bude zase lepšie. “

Aj Tlustý počas aktuálnej zimnej prípravy zo zdravotných dôvodov musel niektoré zápasy vynechať. “Ale na mňa nič vážne nebolo.Práve som sa dostal do chrbta a nemohol som sa takto pohybovať, “hovorí. “Bolo to dobré počas týždňa, jej chrbát bol uvoľnený a bolo to v poriadku. Som už 100% pripravených. “

V ideálnom čase. Od budúceho týždňa bude Jihlava opäť bojovať o prežitie v najvyššej konkurencii – to je na jeseň 15.. Jarná záchranná misia v sobotu začína na detskom ihrisku v Prahe Slavia.