Roger Federer sa stretne s Rafaelom Nadalom vo štvrtom kole v Indian Wells

Po necelých dvoch mesiacoch od napínavého päť setového stretnutia vo finále Australian Open, na ktorom zvíťazil Federer, sa pár opäť stretne na turnaji v Kalifornii.

Federer prešiel cez s priamymi súbojmi zvíťazil nad americkým Steve Johnsonom, ktorý vyhral tesnú súťaž bez prestávok na podanie 7-6, 7-6. Nadal to mal oveľa pohodlnejšie, keď porazil svojho krajana Fernanda Verdasca 6-3, 7-5, ktorý usporiadal 36. stretnutie so svojím veľkým rivalom, ktorého porazil 23-krát.

„Má talent robiť veľmi ťažké veci, ktoré vyzerajú ľahko, “povedal Nadal z Federera. “Je schopný vziať loptu veľmi skoro.” Slúži a prvý výstrel, vďaka čomu vytvára veľa víťazov. “

Federer dodal:„ Preto som sem prišiel, aby som hral proti mužom ako Rafa. Teraz to máme.Teraz budem nadšený, mal by som byť nadšený, inak by som prišiel z nesprávnych dôvodov. Snažím sa to vidieť skutočne ako ďalšiu príležitosť stavať na niečom po zvyšok sezóny.

„Takže bez ohľadu na to, či Austrália vyhrá alebo prehrá, pokúsim sa ísť von a pokúsiť sa hrať zadarmo znova. Myslím si, že je to naozaj dôležité. “

Djokovic rozšíril svoj pôsobivý víťazný priebeh na Indian Wells na 19 hier po tom, čo vyšiel na vrchol v epickej bitke s Juanom Martínom del Potrom.

Svet No2, ktorý nebol porazený na tomto turnaji od porážky v Del Potro v roku 2013, tentokrát získal svojho súpera lepšie, vyhral 7-5, 4-6, 6-1.

usporiadal stretnutie s Kyrgiosom, ktorý udržal svoje záchvaty hnevu na minime, aby vyhral veľmi zábavnú súťaž s Alexandrom Zverevom. Austrálsky triumfoval 6-3, 6-4.Štvrté semeno Kei Nishikori si užilo najjednoduchšie rozbehnutie proti Gillesovi Müllerovi, vyhralo 6-2, 6-2 a pripravilo stretnutie s Američanom Donaldom Youngom, ktorý porazil Lucas Pouille 6-3, 6-2.

< p> Ďalší Američan Jack Sock odvrátil štyri zápasové body, aby porazil Grigor Dimitrov 3-6, 6-3, 7-6, zatiaľ čo tuniský Malek Jaziri pokračoval v pôsobivom behu 6-3, 3-6, 6-3. vyhrať nad domácim favoritom Taylor Fritz.