Premier League vyvrhel, ktorí prekvitajú v celej Európe v tejto sezóne

Mohamed Salah a Kevin De Bruyne ukázali, že úspech v klube často klesá na viac ako talent. Hráči môžu trpieť zlým načasovaním, pracovať s manažérmi, ktorí v nich nevedú to najlepšie, alebo len prísť do klubu príliš skoro v ich rozvoji, aby mali okamžitý vplyv. Mnohí hráči, ktorí boli uväznení klubmi Premier League, teraz prekvitajú v zahraničí.

Lyon vyhral posledných sedem ligových zápasov, aby získal druhé miesto v Ligue 1 z Monaka, hlavne vďaka úsiliu dvoch hráčov. bývalých hráčov Premier League.Bertrand Traoré, kedysi Chelsea, skóroval v štyroch po sebe idúcich zápasoch pre klub, ale Memphis Depay bol ešte lepší – bývalý Manchester United forward skóroval vo všetkých siedmich z týchto víťazstiev.Memphis Depay jazdí Lyon na miesto Ligy majstrov. viac

Očakávalo sa veľké očakávanie, že Depay dorazí do Old Trafford a zdedí v roku 2015 slávnu košeľu No7, ale z viacerých dôvodov sa mu nepodarilo splniť. On nebol naozaj daný pravidelný hrací čas, ktorý potreboval na aklimatizáciu na tempo anglickej hry pod kolegom Holanďanom Louisom van Gaalom a tlak sa nakoniec ukázal príliš veľa.

Mimo pozornosti vo Francúzsku Depay bol senzačný neskoro, nedávno sa stal jedným z iba deviatich hráčov v európskych veľkých ligách, aby dosiahol dvojnásobok za oba góly a asistuje v tejto sezóne.Skóroval 16 gólov a poskytol 12 asistencií v Ligue 1 sám a pozoruhodne mal v posledných šiestich vystúpeniach 12 gólov. Depay, teraz 24, stráca obraz playboy a je opäť považovaný za veľkú nádej pre Holandsko, keď sa snažia obnoviť svoju povesť. Má v úmysle dokázať a bol impozantný vo svojej 1-0 porážke v Anglicku začiatkom tohto roka.

25-ročná forma v Ligue 1 a Európe zabezpečila, že strana Rudi García má stále dve možné trasy do budúcej sezóny Ligy majstrov. V poslednom kole prvej ligy Európy zvíťazil v Salzburgu minulý týždeň proti Salzburgu a bol ešte lepší v lige. Thauvin, podobne ako Depay, je tiež jednou z tých elitných skupín hráčov, ktorí v tejto sezóne zasiahli dvojité čísla za góly a asistencie.Jeho posledný gól – Marseille víťaz proti Troyes v nedeľu – bol jeho 20. v Ligue 1 v tejto sezóne. Neymar má len 19.

Jeho húževnatý prístup z prednej strany si vysoko cení španielsky manažér Julen Lopetegui. Aspas pomáha svojim tímom vyhrať loptu vysoko na ihrisku a preťažiť svojich súperov v poslednej tretine – a tiež sa môže pochváliť slušným cieľom návratu na medzinárodnej úrovni. Nielenže je v posledných dvoch sezónach v posledných dvoch sezónach najlepší v Španielsku v európskych ligách, ale dosiahol aj štyri góly, napriek tomu, že začal len jednu z ôsmich vystúpení.

Serge Gnabry, ktorý sa predával príliš skoro, sa po odchode z Arsenalu pred dvomi rokmi tiež hral do medzinárodného sporu.22-rok-starý dojem na Werder Brémy v minulej sezóne a získal si krok do Bayern Mníchov, ktorý ho poslal do Hoffenheimu v tejto sezóne pokračovať vo svojom vývoji. Úverový obchod bol víťazom všetkých zúčastnených. Naposledy Liverpool dal Rómom z Európy – vďaka Emile Heskey Čítajte viac

Všestranný útočník zaznamenal 10 gólov a v tejto sezóne poskytol päť asistencií. len v 22 vystúpeniach, s mimoriadne zdravou súťažou v útoku vrchného strelca Marka Utha a Andreja Kramariča, ďalšieho premiéra Premier League. Keď Kramaric nastúpil do Leicester City za klubový rekord vo výške 9 miliónov libier v roku 2014, Lišky boli potešené, že porazili množstvo klubov za sľubný chorvátsky podpis. Nebolo to však pre neho, ale Kramaric začínal len šesť z jeho 15 ligových vystúpení v klube.Leicester mu neunikol presne, keď mu ho v januári 2016 požičali do Hoffenheimu – uprostred svojej titulnej kampane – ale teraz mohli využiť svoju kvalitu v útoku.

Hoffenheim urobil tento úver stálym v leto 2016 a Kramaric splácajú vieru, ktorú v ňom ukázali, pričom majú priamu ruku v 47 ligových góloch, keď začali 50 z jeho 71 ligových vystúpení. 26-rok-starý bude takmer určite na majstrovstvách sveta tento rok v lete môže dokonca začať pre veľmi schopný Chorvátsko strane.Premier ligy tím týždňa Infographic: WhoScoredLa Liga tím týždňa Infographic: WhoScoredBundesliga tím týždňa Infographic: WhoScoredSerie Tím týždňa Infographic: WhoScoredLigue 1 tím týždňa Infographic: WhoScored