Prečo prevod Neimar – víťazstvo anglického futbalu

Prečo prevod Neimar – víťazstvo anglického futbalu
“Obrátime sa na UEFA a všetky možné súdy. Priechod Neimar porušuje všetky pravidlá fair-play a Európskej únie, “- prezident La Liga Javier Tebas.

Lionel Messi sám už verejne poslal rozlúčku s Neimarom, ale vo vedení Ligy nechceme veriť v smutnú realitu. Španielsky šampionát stratil jedného z najlepších hráčov práve teraz. Plus najatraktívnejší hráč z hľadiska marketingu. Dva alebo tri roky a Neymar sa stal hlavnou hviezdou La Ligy.

Prečo prevod Neimar – víťazstvo anglického futbalu
Foto: ESPN, PSG, Metro

Toto leto je jedným z najsmutnejších príkladov vedenia v 21. storočí. Žiadna nová hviezda v šampionáte, žiadne pozitívne finančné zmeny v stredných kluboch. Španielsko už diktuje módu. “Real” a “Barcelona” – nie je samoúčelným cieľom pre najlepších hráčov.

Zmena priorít

Každé leto, “Real” a “Barcelona” ukázali, kto je majiteľom v Európe. Môžete povedať toľko, koľko sa vám páči o veľkosti “Manchesteru”, “Bavorska” alebo “Juventus” – každý chce s nami hrať. Toto bol príklad.

2009-th – Ronaldo, Kaka a Ibrahimovic; 2010 – Di Maria a Mascherano; 2011 – Falcao, Fabregas a Alexis Sanchez; 2013 – Neimar a Bale; 2014 – Suarez a Hames Rodriguez. To je všetko. Neskôr európske a juhoamerické hviezdy v Španielsku nemajú kop.

Prvá výzva o impotencii Príklady v porovnaní s Premier League znelo minulý rok. “Spojenú” viedol Paul Pogba z “Barcelony”, hoci to boli Kataláni hlavnými súpermi pre Francúza.

“Mali sme prednostnú voľbu, keď hovoríme o Pogbe. Dosiahli sme dohodu s Juventusom, ale rozhodli sme sa, že teraz existujú hráči na trhu transferov, ktorí nám vyhovujú lepšie z hľadiska atletických vlastností, “povedal minulý rok Albert Soler, katalánsky výkonný riaditeľ.

“Barcelona” získali v lete Andre Gomes a Denis Suarez. Oba zostali hráči rotácie.

Transfer Pogba sa zdal byť príkladom pre ostatných hráčov – všetko najlepšie musí ísť do Anglicka. Tu sú pripravení platiť viac a chrániť svoje hviezdy.