Potrebujem ho uložiť alebo predať drahšie?

Tak čo s Girouxom? Potrebujem ho uložiť alebo predať drahšie? Ak odíde, kto bude podporovať Lacazette? Budeme na to prísť.

Účastníci v “Arsenal” – (1) Teo Uolkott, (2) Aaron REMS, (3) Alex Oxlade-Chamberlain a (4) Denna Uelbek. No, Girou. Pozrime sa, ako títo ľudia pomôžu Lakazettovi – s Zhirou a bez.

účinnosť

História gólov strelených hlavnými útočníkmi tímu Arsenal je uvedená v tabuľke 1.

Olivier Giroud ako neznámy najlepší strelec Arsenalu Foto: Eplindex, RMC, Le10Sport

Niet tu čo odhadnúť. Theo Walcott a Aaron Ramsey strávili jedno slušné obdobie. Walcott strelil 14 gólov v sezóne 2012/13, a Ramsey – 10 gólov v sezóne 2013/14, kedy to bolo nádherné, ale zabránil zraneniu. Vo zvyšku buď sklamali, alebo si nepamätali. Walcott dáva pôsobivé, ale zriedkavé momenty veľkoleposti, a Ramsey dokonca so všetkým svojim talentom a neúnavnou prácou dostane do prázdnej siete v 50% prípadov. Chamberlain a Welbeck sú nestabilní – talentovaní, ale nakoniec priemerní hráči, ktorí si doteraz neuvedomili svoj plný potenciál.

Zostal Sanchez – určite vynikajúci futbalista, ktorý dokázal všetko pre všetkých, ale už má jednu nohu vo vchode – a Giro. Všeobecne platí, že hra Giroud je prekvapujúco pôsobivá, hoci strelec, schopný dosiahnuť 20-25 gólov, nebude povolaný. Je pravdepodobne spoľahlivým a stabilným útočníkom, ktorý má 15 bodov za sezónu. Nie je to zlé … ale nie je dosť dobré pre Arsenal.

Aby ste mohli vyhodnotiť potenciálnu Lakazetu v “Gunners”, musíte jasne pochopiť rozdiel medzi týmom a Zhirom a bez neho. No, musíme pochopiť, že úspešný hráč v Ligu 1 nemusí byť nevyhnutne taký v Premier League.

Ciele za minúty

Okrem banálneho počtu gólov by ste sa mali pozrieť na počet minút, ktoré ste hrali. Je dôležité pozrieť sa, koľko futbalista trávi čas na ihrisku na výpočet koeficientu užitočnej akcie. Toto možno vidieť v tabuľke 2.

Olivier Giroud ako neznámy najlepší strelec Arsenalu Foto: Eplindex, RMC, Le10Sport

Môže to byť prekvapujúce, ale Gira má najmenšie minúty medzi gólmi – dokonca menej ako Sanchez. Vezmite si tieto čísla, doplňte, a ukázalo sa, že ak Zhirou hral v poslednej sezóne za 3000 minút, mohol by teoreticky zbierať 18-20 gólov. Vezmite druhý: za rovnakú dobu, Sanchez sa skóre 17-18 Walcott – 15. Welbeck – 10. Ramsey – 7, a Chamberlain – 4. Je zrejmé, že v takomto počítania je chyba: na rozdiel od Sancheza a Giroux, všetci hráči v tabuľke sú vážne problémy so zraneniami a je veľmi ťažké uveriť, že budú hrať 3000 minút. Giroux bol úžasným spôsobom rovnako ako Sanchez.