Podľa Listkiewicze odpískal Hrubeš zápas v Plzni dobre

Predseda komisie rozhodcov Futbalovej asociácie ČR Michal Listkiewicz napriek dvom chybám pochválil rozhodcu Karola Hrubeša za spôsob riadenia nedeľňajšieho ligového šlágri medzi Plzňou a Spartou. Jednozápasový trest, ktorý hlavný arbiter dostal, je podľa poľského šéfa komisie zodpovedajúce.

Hrubeš najprv za stavu 1: 0 chybne neodpískal penaltu za faul Maria Holka na plzenského Michaela Krmenčíka. V druhej polovici potom mal vylúčiť Sparťana Costu, ktorý sa žltou kartou predviedol pár ostrých zákrokov, diskutoval s rozhodcom a ukázal Bet365 bonus vulgárne gesto v podobe prostredníka.

“Zápas bol veľmi ťažký, myslím, že Karel ho odpískal dobre. Boli tam dva takéto momenty.Penaltový situácia podľa mňa bola skôr v prospech odpískaní pokutového kopu, ale nešlo o situácii čiernobielou, “ povedal novinárom Listkiewicz.

” Ale väčšie chybou bolo, čo sa stalo s Costom. Dostal jednu žltú, ale mohol dostať tri. Takto nemôže hrať, to je nebezpečné pre súpera. Hrubeš je skúsený, výborný rozhodca, ale v tejto situácii bol trochu lepsi, ako je otec na syna, “ doplnil Listkiewicz.

Hrubešová chyby nemali vplyv na výsledok, lebo Plzeň vyhrala 1: 0. “Myslím, že jeden zápas je optimálna. Stretnutie bolo ťažké, to je treba vidieť. Môže byť ľahký zápas, v ktorom nie je dôvod k chybám. Plzeň sa Spartou to je iná kategória.Karel v zápase preukázal, že nominácia bola správna a že je jedným z najlepších českých rozhodcov, “ uviedol Listkiewicz.

Spätne oznámil, že po derby medzi Spartou a Slaviou v 8. kole dostal Radek Příhoda jednozápasový trest, ktorý vtedy komisie nezverejnila. Nepovedal však, či išlo o Unibet online neodpískaný penaltu v prospech červenobielych.

“v komisii bola diskusia o tých chybách, či to bola chyba, alebo nie. Nie všetci členovia komisie boli presvedčení, že je potrebné Radka potrestať, to je demokracia. Komunikácia nebola oficiálne.On bol zranený, potom ešte dostal celkovo za ten zápas trest na jedno stretnutie, “ povedal Listkiewicz.

Celkovo je zatiaľ s výkonmi rozhodcov v prvej tretine ligy pomerne spokojný a cíti, že dôvera v komisii sa pomaly zvyšuje. “Samozrejme ešte nie je stopercentná, na to treba čas. Ale myslím, že to, čo sme povedali, robíme. Sme transparentné. Ak je nejaká závažná informácia alebo rozhodnutia o rozhodcom, dáme informácie do médií, “ uviedol.

” Snažíme sa byť spravodliví a nestranní, keď niekto urobí chybu. Je jedno, aké meno to je. Rozhodca vedia, ako chybovali, a potom za chyby Pyka. Ak hráč podá zlý výkon, tiež budúci zápas nehrá.Uberá sa to správnym smerom, “ podotkol poľský šéf komisie.

V zime čaká slovenskej rozhodca seminár v Portugalsku. Porotca tam budú tiež pískať prípravné duely aj zápasy v nižších súťažiach. ” To je veľmi dobre, že sa budú v zimnej pauze rovnako ako futbalisti pripravovať. Jar je ťažšie, rozhoduje sa o titule, o zostupe, “ podotkol Listkiewicz. Read more info

Kvôli vyťaženie v organizáciách UEFA a FIFA nedávno skončila v komisii jej bývalá šéfka Dagmar Damková. ” Naša spolupráca už nebude oficiálne, ale bude taká, aká bola, to znamená priateľská. Bol by som rád, aby nám pomáhala v medzinárodných veciach. Má dobré meno aj rešpekt za hranicami.Pomoct môže napríklad v tom, aby český arbiter riadil na majstrovstvách sveta alebo dôležité zápasy v Lige majstrov, “ dodal Listkiewicz.