Po Messiho hetriku porazila Argentína pred majstrovstvami sveta Haiti

Messi sa prvýkrát presadil z penalty v 17. minúte, druhý gól pridal dorážkou po necelej hodine hry a hetrik zavŕšil v 66. minúte.O tri minúty neskôr potom pripravil štvrtý zásah pre Agüera, ktorý sa do nominácie dostal napriek tomu, že sa len nedávno zotavil po operácii kolena.

“Viac než výsledok je dôležitejšie, že sme sa rozlúčili s fanúšikmi a pred odletom na majstrovstvách im ukázali, že tam ideme s nádejou, “povedal Messi. “Tentoraz tam nejdeme ako favoriti, pretože sme v kvalifikácii mali rad problémov, ale odovzdáme tam úplne všetko,” dodal.

Argentína, ktorá v predchádzajúcom prípravnom zápase utrpela debakel 1: 6 od Španielska, teraz odletí trénovať do Barcelony a budúci týždeň odohrá v Jeruzaleme generálku na šampionát proti Izraelu.

Na majstrovstvách sa výber trénera Jorgeho Sampaoliho stretne v základnej skupine postupne s Islandom, Chorvátskom a Nigériou.

Ruskému výberu sa pred domácim šampionátom stále nedarí vybojovať dobrý výsledok a v Innsbrucku prehral s Rakúskom 0: 1.Tím Stanislava Čerčesova čaká na víťazstvo šesť zápasov od októbra, v tomto kalendárnom roku prehral všetky tri pri skóre 1: 7. O poslednej porážke rozhodol v 28. minúte stredopoliar Schalke Alessandro Schöpf.

V utorok sa Rusi stretnú ešte v moskovskej generálke s Tureckom, 14. júna potom otvoria MS duelom so Saudskou Arábiou, ďalej ich čakajú Uruguaj a Egypt. Rakúšania, ktorí sa na MS neprebojovali, vyhrali aj štvrtý zápas pod vedením trénera Franca Fody a šiesty celkovo, v sobotu je ale otestujú majstri sveta Nemci.

V ďalších prípravných stretnutiach nováčik šampionátu Panama remizoval 0: 0 so Severným Írskom, zatiaľ čo Peru si poradilo 2: 0 so Škótskom.O výhre juhoamerického celku, ktorý sa chystá na prvý šampionát od roku 1982, rozhodli gólom z penalty Christian Cueva a Jefferson Farfán.

Domáce už 13 zápasov v rade neprehrali a po výhrach nad Islandom a Chorvátskom porazili aj tretieho európskeho súpera za sebou. “Peru je pripravené postaviť sa akémukoľvek súperovi na svete a poradiť si so všetkými problémami, ktoré nás môžu stretnúť,” vyhlásil tréner Ricardo Gareca.

Neúspešnú premiéru naopak zažil nový tréner japonských futbalistov Akira nizínu. V daždivé Jokohame jeho zverenci podľahli 0: 2 Ghane, ktorú najmä v druhej polovici podržal brankár Ofori.Doterajší technický riaditeľ zväzu nizínu nahradil vo funkcii bosnianskeho kouča Vahida Halilhodžiče na začiatku apríla, len dva mesiace pred MS.