Plážové volejbalistky o ceste na olympiádu: Stále máme solídny šancu

V utorok sa českej jednotky z kvalifikačného turnaja vrátili. Psychicky aj fyzicky náročné súboja o účasť na olympiáde Nausch Sluková s Hermannová vzalo plno síl.

Naplnil sa totiž najhorší možný scenár – o postup Češky bojovali do posledných pariuri online bonus okamihov, napriek tomu sa z Ázie vracali s prázdnou. V semifinále totiž v troch setoch padli s úradujúcimi majsterky Európy z Lotyšska Graudinovou a Kravčenokovou.

“Sklamanie rozhodne nedošlo k zvratu.Bude to ešte dlho bolieť, prehra v semifinále ma určite začne preháňať aj v snoch, pretože sme stratili vedenie a nepremenili dva mečbaly, “povedala Hermannová.

Sama tušila, že sa jej rozhodujúci mač sezóny nevydaril. V rozhodujucej breaku kazila na príjme, v útoku bola nedôraznou.

Ani s odstupom času neskrývala obrie rozčarovanie. V jednej chvíli sa jej do očí dokonca drali slzy. “Mentálne som v tohtoročnej sezóne bola dosť nevyrovnaná,” ​​kývla Hermannová. “Musím sa z toho poučiť v príprave a opäť začať robiť plno vecí navyše a neuspokojiť sa s málom.”

Češky ale nepanikári. Šanca na 1xbet účasť v Tokiu ďalej trvá. A rozhodne nie je malá. “Prvý z troch ciest sme nezvládli.Teraz máme nádej cez rebríček a potom prípadne cez kontinentálne kvalifikáciu. ”

Práve cez tú si na poslednú chvíľu Nausch Sluková s Hermannová zabezpečili štart na hrách v Riu 2016.” Nič podobné už nechcem zažiť, “pridáva skúsenejší Nausch Sluková.

“Verím, že to zvládneme cez rebríček, v ktorom máme solídne postavenie,” dopĺňa.

Z neho do Japonska zamieri 15 párov. Češky zatiaľ figurujú na postupových priečkach. Oproti súperkám majú absolvovali menší počet turnajov. “Každý turnaj, ktorý teraz odohráme, nám umožní je dohnať.”

Postupový rebríček sa uzatvára v polovici júna.Preto Nausch Sluková s Hermannová plánujú naskočiť ešte tento pariuri online legale rok do ďalších zápolení.

“Určite vyrazíme na trojhviezdičkový turnaj do Mexika. Zvažujeme aj Čínu, “pridáva Nausch Sluková.

Predtým ale po nevalnej sezóne, ktorú komplikovala rad zranenia, zamieri načerpať sily. “Budeme mať tri týždne voľna a hrozne sa tešíme,” zhodujú sa obe.

Potom opäť naskočí do náročného kolotoča, ktorý sa má zastaviť budúci rok na olympiáde v Tokiu.