Philadelphia spustila vyšetrovanie. Snažil sa prezident rozložiť vlastný klub?

Správa, s ktorou prišiel server TheRinger.com, hovorí o piatich rôznych účtoch na Twitteri. Upozornil na ne nemenovaný zdroj pracujúci v IT. Server od februára tip preveroval a sledoval pohyby na účtoch a minulý týždeň kontaktoval PR oddelenia klubu.

Krátko potom bola možnosť sledovať tieto účty obmedzená.

“V snahe zistiť pôvod týchto účtov sme ich od februára dôkladne skúmali a zistili, že je ich užívateľ (zrejme Colangelo) využíval ku kritike hráčov NBA, “píše sa v článku na The Ringer.

Stranou nezostali Philadelphská hviezdy Joel Embiid, Jahlil Okafor a Nerlens Noel.Colangelo vraj napádal rozhodnutie vlastného trénerského štábu, kritizoval svojho predchodcu Sama Hinkieho a púšťal sa aj do torontského prezidenta Masaiov Ujiriho.

Autor tweetov tiež “predpovedal” vlaňajší trejd medzi Bostonom a Philadelphiou, ktorým sa Sixers posunuli na prvé miesto v drafte a následne získali Markella Fultze. A zverejňoval zdravotné informácie o Okafor, Embiidovi či Fultzovi.

Colangelo v utorok potvrdil, že mu patrí jeden z inkriminovaných účtov s používateľským menom @ phila1234567. Účet je v tejto chvíli súkromný a nemožno teda monitorovať jeho aktivitu.Vedenie Sixers ho malo používať ako pracovný nástroj na sledovanie iných prispievateľov.

V ďalšom vyhlásení päťdesiatdvaročný prezident Sixers povedal, že s ostatnými účtami nemá nič spoločné a že ho príbeh veľmi znepokojuje.

” rovnako ako veľa mojich kolegov v brandži používam sociálne siete k tomu, aby som získaval najnovšie informácie. Účet @ phila1234567 som využíval na monitorovanie noviniek okolo basketbalu.S ostatnými účty nemám nič spoločné, neviem, kto ich spravuje a využíva a ani prečo to tak robí, “povedal Colangelo.

Príspevky z účtov, ktoré The Ringer pripisuje Colangelo, počas posledných rokov kritizovali ego kamerunského pivota Joela Embiida, podpichoval zlú streľbu jedničky posledného draftu Markella Fultze, púšťali sa do biednej kondície bývalého hráča Jahlila Okafor, iného pivota Nerlense Noela nazvali sebeckým hlupákom.

Svojrázny vtipálek Joel Embiid reagoval na Twitteri takto:

V ďalšom tweetu označil jeden z údajných Colangelových skrytých účtov a napísal: “Joel mi povedal, že Sam Hinkie je lepší a múdrejší ako ty . ”

A potom začal lajkovať príspevky na Twitteri, ktoré ho kritizujú.

Embiid situáciu zatiaľ hasí.Odkázal cez ESPN, že s Colangelo už hovoril po telefóne a ten všetky obvinenia poprel. “Zavolal mi, aby ma presvedčil, že tomu nemám veriť. Verím mu, ak sa to nepreukáže. Keby to ale bola pravda, tak je to veľa zlé, “povedal kamerunský obr.

Že sa účet pustil do súčasného torontského prezidenta Masaiov Ujiriho?To neprekvapí – Ujiri pod Colangelo v tíme Raptors pracoval a následne ho nahradil.

Podobne sa údajný Colangelo púšťal aj do bývalého manažéra Sixers Sama Hinkieho, ktorý započal celý “proces”, ktorý priniesol Philadelphii cez výbery v drafte Joela Embiida, Daria Saric, Bena Simmonsa a ďalšie súčasné opory.

Aby toho nebolo málo, účty vychvaľoval manažérske kroky Colangelo.

Podľa správy The Ringer je sledovalo veľmi málo ľudí, ale mnohé odberateľa mali spoločné.Medzi nimi boli napríklad bývalý Colangelův agent, jeho syn a synovi spoluhráči z basketbalového tímu.

Philadelphia 76ers ešte počas stredy oznámili, že spúšťajú nezávislé vyšetrovanie, ktoré by malo prípad objasniť. “Ide o závažné obvinenia, ktorým treba venovať pozornosť,” píše sa v oficiálnom vyhlásení.

Bryan Colangelo mal až dodnes solídne povesť. Dvakrát získal cenu pre najlepšieho generálneho manažéra NBA a v kluboch pracuje na najvyšších postoch od roku 1995. Postupne prešiel Phoenixom, Torontom a od roku 2016 pracuje pre Sixers.Jeho otec Jerry sa celoživotne pochybuje v športovom prostredí, v posledných rokoch je manažérom americkej basketbalovej reprezentácie.

Správa vyšla najavo v rovnaký deň, keď Sixers ohlásili predĺženie zmluvy s trénerom Brettom Brownom o tri roky. Brown doviedol tím po šiestich rokoch do play off, keď sa oproti vlaňajšku zlepšil o 24 výhier, a potom prešiel do druhého kola vyraďovacích bojov.

Jeden podobný, aj keď o poznanie menej závažný prípad už má NBA za sebou .Vlani v lete sa prišlo na to, že súkromné ​​nepomenované účty na Twitteri využíval ostrostrelec Kevin Durant z Golden State k tomu, aby sa hádal so svojimi odporcami.

Čo bol skôr dôvod na všeobecnú radosť.