Phil Neville musí pochopiť, že činy hovoria hlasnejšie ako slová

Jeden by sa čudoval, čo všetko by si starý Anton mohol urobiť z prístupu Phila Nevilla k riadeniu futbalového tímu England Women, modus operandi, ktorý zjavne letí v rozpore s ruskými mudrcovými radami. Od svojho vymenovania pred 18 mesiacmi nikdy pomaly nehovoril všetkým o tom, aký dobrý je on a jeho hráči, aj keď ako kolektív to ešte musia preukázať.

Na zadnej nohe od okamihu, keď nastúpil do úradu, Nevillovi sa určite dá odpustiť, keď na vlastnú trúbku nafúkal zdĺhavé preventívne sólo.Odhalený pre tlač bol nútený začať svoje funkčné obdobie s ospravedlnením za scestný, historický vpád do oblasti rodovej politiky na sociálnych sieťach, potom sa musel brániť proti obvineniam, že niekto s tak malými skúsenosťami v ženskom futbale nebol vhodný pre Caroline Weir vyhodila Manchester City z víťazstva v úvodný deň nad United vo WSL. Prečítajte si viac

„No, vlastne, keď sa pozeráte na kandidátov, ktorí sa uchádzali o túto prácu, som pravdepodobne najlepšie, pretože som pracoval na elitnej úrovni, “vyhlásil po trochu skreslenom vyhlásení, že hráči, ktorých by mal trénovať, boli najlepší v Európe a na svete.Aj napriek jeho deklarovanému cieľu zvíťaziť na nedávnom svetovom pohári žien vo Francúzsku sa Nevillov tím rozhodne neurobil hanbu, ale po porážke v zápase o bronz bol opäť prinútený k ďalšiemu zákroku. “Mal som povedať‘ nezmysel ‘?“ spýtal sa rétoricky a kritizoval bagatelizáciu play-off o tretie miesto proti Švédsku. „Pravdepodobne nie, ale vtedy som to cítil.“ The Fiver: zaregistrujte sa a dostanete náš denný futbalový e-mail.

Zatiaľ čo anglická brankárka Carly Telfordová odvtedy opísala letné jamboree ako „balón vypustené “, ego jej manažéra zostáva napumpované do prasknutia. Neville nedávno čelil otázkam tlače po prvýkrát, čo sa prach usadil na kampani, ktorú označil za „zlyhanie“, a uviedol niekoľko mimoriadnych tvrdení.Keď hovoril pred, medzi a po priateľských zápasoch – remíze a prehre – v Belgicku a Nórsku, tvrdil, že „má víziu, ktorú nikto iný nemá“. A nielen jedinečnú víziu, ale aj odvahu: „Mám statočnosť, ktorú pravdepodobne žiadny iný tréner nemal,“ dodal. “Takže vieš čo?” Ďakujem vašim šťastným hviezdam, že som tu. Som tu, aby som zostal. “

Aj keď následne tvrdil, že bol citovaný„ z kontextu “, mal by Neville niekedy rozhodnúť o zmene kariéry v budúcnosti v administratíve stredného manažmentu v Slough- sa zdá byť istý. Na jeho podobnosti s Davidom Brentom sa počas majstrovstiev sveta žien najskôr vrhli muži stojaci za podcastom Second Captains v Dubline, ktorí nahrali hudobnú posteľ, v ktorej boli umiestnené monológy oboch mužov, a soundtrackovaný tematickou hudbou The Office.Podľa toho, čo sa stalo hitom sociálnych médií, bola absurdná rétorika každého človeka odlíšiteľná iba podľa ich kontrastných hlasov a prízvukov. Anglický manažér Phil Neville tvrdí, že odkazy na prácu manažéra v USA sú „lichotivé“. Prečítajte si viac

Like Zdá sa, že futbalový manažér Neville, Brent, vychladený zabávač, hovorí v konkrétnych časoch konkrétne veci, pretože verí, že sú to presne to, čo si jeho publikum želá počuť. Tento výrečný a sympatický výrok človeka má však tendenciu mať väčšiu váhu, keď je sako vypnuté a on im hovorí, čo skutočne potrebujú počuť.Nikde to nebolo zjavnejšie, ako keď bol nedávno pozvaný, aby sa vyjadril k poľutovaniahodnej situácii Buryho, inštitúcie, ktorá je jeho srdcu obzvlášť blízka, a to v nemalej miere vďaka službám, ktoré klubu venoval jeho matka a zosnulý otec pred jeho nedávnym vylúčením z futbalového klubu. Ligy.

„Som zdrvený,“ povedal. “Je to hanebné.” Bury po 125 rokoch už nemá futbalový klub. Srdce mesta bolo roztrhané na kusy. Teraz je na ľuďoch z Bury – vrátane mňa -, aby sa pokúsili vrátiť srdce do mesta, ktoré sa veľmi spoliehalo na futbalový klub. Je to pre mňa emotívne.Moja mama dala tomuto srdcu a duši tento klub, môj otec – v jednom okamihu ho to takmer zabilo. “ Na chodbách Wernhama Hogga nepočujete taký informovaný, dobre artikulovaný besniaci hnev.

Od prijatia postu Lioness odvádzal Neville primerane slušnú prácu, pokiaľ ide o všetky veci, ale ešte musí dodržiavať vysoké štandardy, ktoré si stanovil pri jeho prijatí. Nie je žiadnou hanbou vypadnúť zo semifinále majstrovstiev sveta zo strany USA, ale prehra anglického manažéra preukázala taktickú naivitu, ktorá občas hraničila s aroganciou. Hranie krídelníka ako č. 10 v takej veľkej hre jednoznačne zlyhalo, zatiaľ čo jeho pretrvávanie v rotácii s rotáciou sa často môže javiť ako zbytočné miešanie.Ak vezmeme do úvahy rodokmeň ich manažéra ako elitného obrancu, takmer komická neschopnosť anglických žien brániť zákruty a kríže zostáva len málo prekvapujúca. </P Ak by sa Neville ukázal byť čo i len polovicou odvážneho vizionára, za ktorého sa vydáva, tím GB je skutočne vo veľmi bezpečných rukách, pretože bude stavať na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Medzitým ho nemusíme počuť, ako nám hovorí, že zlaté medaily sú lesklé. Vyhrajte turnaj a ukážte nám lesk toho, ktorý vám visí na krku.