Peter Crouch odchádza z futbalu vo veku 38 rokov

Som vďačný všetkým, ktorí mi pomohli dostať sa tam a pomôcť mi tam tak dlho zostať.

„Keby ste mi v 17 povedali, že budem hrať na majstrovstvách sveta, choďte do finále Ligy majstrov , vyhraj FA Cup a získaj 100 gólov v Premier League, vyhnúť by som sa ti za každú cenu. Bol to absolútny splnený sen. “

Crouch strelil 108 najlepších gólov v 468 vystúpeniach za sedem rôznych klubov a je tiež rekordom najhlavnejších gólov, 51 v histórii Premier League. Hral na majstrovstvách sveta 2006 a počas víťazstva v skupinovej fáze 2: 0 proti Trinidadu a Tobagu strelil svoj prvý súťažný gól za Anglicko.Bol tiež vybraný na majstrovstvá sveta 2010 v Južnej Afrike.

Bývalý anglický útočník Alan Shearer na twitteri napísal: „Gratulujeme, veľký muž, skvelá kariéra a veľa šťastia do budúcnosti.“ Úctu útočníkovi vzdali aj súčasní hráči Anglicka Harry Maguire a Jack Butland, spoluhráč Crouch’s počas jeho pôsobenia v Stoke. Maguire napísal: „Neuveriteľná kariéra.Užite si dôchodok. “ Butland dodal: „Bolo mi cťou hrať a zdieľať s vami šatňu, veľký muž, Petercrouch, nech sa vám v ďalšej fáze kariéry darí.“

Crouch vydal knihu – „Ako byť futbalistom“ – minulý rok a pracoval tiež v médiách. The Fiver: zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný e-mailový futbal.

Crouch, ktorý vyhral FA Cup s Liverpoolom a pomohol im dostať sa do finále Ligy majstrov 2007, dodal tešil sa na viac času so svojou rodinou, pretože mal nedávno so svojou manželkou Abbey Clancy štvrté dieťa.