Pavlásek a Rosol sa opäť predstaví v Ostrave, jednotkou je Bemelmans

“Stachovskij v roku 2013 porazil Federera vo Wimbledone, čo sa tam mnohých hráčom nepodarilo,” upozornil Václav Roubíček.

Ukrajinec podľa Roubíčka vypadol zo svetovej stovky kvôli množstvu ďalších aktivít, ktoré ho rozptyľujú. “Angažoval sa vo vojne, ktorá zasiahla jeho krajinu, takže než sa dostal na kurt, stále niečo riešil,” uviedol Roubíček. “Ak by sa venoval len tenisu, je pre mňa hráčom Top dvadsať.”

Stachovskij má k tunajšiemu regiónu blízky vzťah.Roubíček pripomenul, že za mlada trénoval vo Frýdlantě nad Ostravicí. “Niekoľkokrát som s ním trénoval aj tu v Ostrave,” dodal.

Príležitosť znovu dostanú aj mladí nádejní hráči ako napríklad Chorvát Nino Serdarusic a Francúz Benjamin Bonzi. “Zaujímaví sú tiež Maďar Attila Balazs, ktorý bol vlani v semifinále, i Griekspoor, ktorý reprezentuje Holandsko v Davisovom pohári a tento rok porazil v Rotterdame Wawrinka,” povedal Roubíček. “Kvalitná tenista je aj Ukrajinec Ilja Marčenko, ktorý bával päťdesiaty na svete.Teraz bol zranený. ”

Kým medzi víťazmi prvých desiatich ročníkov Prosperity Open je sedem slovenských tenistov, v minulých štyroch rokoch vyhrávali len cudzinci.

” Už vlani som hovoril, že očakávam, že sa znovu niekto z Čechov presadí, “uviedol Roubíček. “Takže som rád, že sú tu Rosol a Pavlásek. A tiež Kolář, ktorý sa motá okolo dvestého miesta a nedarí sa mu preraziť. Potrebovali by sme, aby sa už niekto z Čechov trafil. ”

Adam Pavlásek a Lukáš Rosol sa nedávno v Ostrave predstavili v Davis Cupe s Izraelom.

” Rosol prehovoril Slávu Doseděl, aby ho opäť trénoval, “upozornil Roubíček. “Takže jeho hra by mala mať disciplínu. Otázka je, ako dlho to Lukáš vydrží, ale každopádne mu to môže pomôcť.Som zvedavý, v akej forme príde. ”

Kým Rosol, ktorý v Ostrave vyhral už v roku 2010, sa vracia po zranení achilovky a do daviscupového zápasu nezasiahol, Pavlásek sa na výhre podieľal dvoma bodmi. “Vie tenis, ale málokedy predvedie to, čo by mohol,” podotkol Roubíček.

“Pokiaľ ide o divoké karty, tak je dostanú českí hráči Tomáš Papík, Dominik Kellovský, Matěj Vocel a Patrik Rikl, ktorý je momentálne najväčší talent, “uviedol manažér turnaja Tomáš Ostárek.

Z ostravských tenistov sa v kvalifikácii predstaví David Poljak a Petr Michnev. “Petr by už mal niečo ukázať,” povedal Roubíček. “Dávid vyzerá, že sa dvíha.Minulý týždeň bol vo finále turnaja v Egypte a pred troma týždňami vyhral svoj prvý turnaj kategórie future v Izraeli. ”

V Ostrave sa objaví aj predvlaňajší víťaz Francúz Constant Lestienne, ktorého čoskoro nato členovia svetovej federácie potrestali zákazom štartu kvôli stávkam na tenisové zápasy. “Po tom, čo hral u nás, dostal ale divokú kartu na Roland Garros,” pripomenul Václav Roubíček. “Tam bral len za prvé kolo tridsať päť tisíc eur.”

Aby na takúto sumu dosiahol na ostravskom Challenger musel by ho vyhrať štyrikrát…Víťaz Prosperity Open totiž tento rok dostane 9 200 eur a 90 bodov do svetového rebríčka.