Pane, vezmi ma namiesto môjho syna

“Pane, vezmi ma namiesto môjho syna.” História Neimara staršieho
Andrei Kleshenok – o tom, kto spravuje kariéru najdrahšieho hráča na svete.

“Nadine, som mŕtvy?”

Niekto diabol vyskočil na kolíziu a narazil do svojho auta pri rýchlosti 100 km / h. Automobil sa otočil, vyhodil z mokrej diaľnice. Neimar necítil nič, nemohol vstať. Zdalo sa mu, že jeho nohy zmenili miesta; obaja neposlúchali. Na pravej strane sa vozidlo vznášalo nad priepasťou, akoby v dobrodružnom filme, a Nadine bola zamknutá. Juninho nebol na zadnom sedadle.

Takže Neimar Junior, ktorý sa v jeho detstve nazýval Juninho, takmer prvýkrát zomrel. Náhodné cestujúci sa zastavili, odtiahli auto z útesu; Neimar starší bol vybraný z auta. Jeho štyri mesiac starý syn, kúpený v krvi, bol nájdený vedľa sedadla. Na ceste do nemocnice opakoval Neymar ako kúzlo: “Pane, vezmi ma namiesto syna …”

“Pane, vezmi ma namiesto môjho syna.” História Neimara staršieho
Fotka: Red Bull, Amazona

Kariéra Neimar začala pred 11 rokmi – na začiatku 80. rokov. Winger nestanovil žiadne konkrétne nádeje; keď prežil tuberkulózu, takmer skončil futbal – pomáhal svojmu otcovi – mechanikovi. Po práci v garáži strávil čas s loptou, cez víkendy odišiel na ihrisko a raz získal veľkú ochranu pre Uniao, hegemon svojho rodného predmestí.

“Uniao” hral v Segunde – novú úroveň pre Neimara, ktorý už bol 23. Bez váhania súhlasil so 100 dolárov za mesiac, ospravedlnil sa svojmu otcovi a hodil na uvoľnenú garáž. Za jeden rok sa krídlo stalo najlepším hráčom tímu. Odporcovia Segundy boli špeciálne vyškolení pre neho, obhajcovia nenávideli: dribling Neimara bol neuveriteľný.

Vedúci “Rio Branco” potreboval iba víťazstvo. “Rua Casarezhos” priviedol favoritov dopredu, ale na boku “Uniao” hral úplne neodolateľného chlapíka. Sedemnásobná hosťovská izba zlomila vodcu vodcu; “Rio Branco” stále vyhral šampionát, dostal sa do špičkovej divízie Paulista a najprv sa pokúsil kúpiť Neimar.

Sen sa splnil. Bola to úroveň nad ktorou – len hviezdy. Neimar predstavil dom, ktorý by si kúpil v tichom susedstve, trávnik, kde bude učiť svojho syna svojim milovaným fintám. Ale Uniao nechcel nechať vodcu ísť. Skupina fanúšikov padla desať tisíc kruzádov. Neimar bol presvedčený, že zostane v klube a 20 tisíc dolárov bolo poskytnutých ako predplatné.

O dva roky neskôr stratil všetko. Brazílske úrady sa zbláznili a bojovali s infláciou, ktorá premenila peniaze na papier. Všetky bankové účty väčšie ako tisíc dolárov boli zmrazené. Neimar sa vrátil na začiatok, ale udržal si vozidlo – dvojdverový Opel. Len sa oženil s dievčaťom, o ktorom vede 10 rokov. Čakala na dieťa, ale futbalový hráč nevedel, kto presne – ultrazvuk stojí peniaze …

Týždeň dieťaťa sa volá Mateus. Manželia trvali na tomto mene, ale keď sa priblížili k registračnému oknu, otec vykríkol: “Neimar.” A dodal: “Junior”.

Po troch rokoch mohol Juninho už v stenochku zotaviť. Rodina sa presťahovala z prenajatého bytu v Rodei, za ktorý klub platil, do slumov vedľa skládky. V Juniorovej izbe bolo 54 loptičiek. Chlapec s nimi stále strávil; za dva roky sa takmer dostal pod auto, bežal za loptou na vozovke …