Otec bol potešený svojimi schopnosťami

Otec bol potešený svojimi schopnosťami. Za štyri roky jeho syn vedel viac ako v osem. Akonáhle prišiel do tréningu, vyhrkl, že Juninho zatmie sám Pele. Spoluhráči vtipkovali s Neimarom, ale veril v svojho syna. “Choďte doľava, častejšie porazte ľavú stranu; bol tam taký chlap, Pele, kopol oboma nohami – a nikto nebol lepší ako on. ”

Neimar vzal dieťa na tréning; Junior sa stal symbolom klubu. Dokonca bol fotografovaný aj s tímom. Prezident vtipkoval, že na šampionáte môže byť vyhlásený chlapec. Ale Juninho sa podarilo bez futbalového ihriska. Počas jednej z zápasov bežal okolo stánkov, ako panter – rýchly, agilný; z ďalšej úrovne ho sledoval slávny Betigno – skaut, ktorý objavil Robinho.

“Kto je ten malý chlapec,” spýtal sa svojho blížneho a počul odpoveď: “Syn Neimara.”

O pätnásť rokov neskôr povedie Betigno, že Neimar Junior je podobný blesku, ktorý dvakrát zasiahol jedno miesto. Jeho matka, Nadine, bola flexibilná a obratná a jej otec bol hviezdou brazílskych dolných tried, bol známy špičkovou technológiou. Juninho mal ideálne gény.

V roku 1997 ukončil svoju kariéru 32-ročný Neymar. Po nehode stratila svoju ľahkosť a rýchlosť, nové zmluvy boli horšie ako predchádzajúce. Za päť rokov pôsobil v šperkovom obchode, do ktorého investoval skromný kapitalista. Ale nebolo veľa peňazí a stále žilo v niekoľkých blokoch od skládky …

“Pane, vezmi ma namiesto môjho syna.” Príbeh Neimar Sr. Foto: Red Bull, Amazona

Trvalo dvanásť rokov, kým sa dostali zo slumov. V šiestich rokoch sa Junior stal plážovou futbalovou hviezdou, dostal sa do Santosu v siedmich rokoch a deväť jeho hviezd pokračoval – dokonca aj sám Robinho. V 17 Juninho bol už celebrít a klub mu ponúkol zmluvu. Podmienky boli tak-tak, ale Neimar sa objavil v kancelárii.

“Netlačte, môj syn vám prinesie milióny!”

“Je to len dieťa.”

“Ten chlapec bude mať viac ako celý Santos!” A pamätajte, že naša rodina sa zakladá na Palmeiras, keď zmeníte číslo v zmluve! ..

Takto skončil príbeh jedného Neimara a cesta druhého začala. Nikto nepridáva predponu pre mladých a bývalý krídelník União sa zdá byť svetom úspešného skokana. Za ním vedie chodník prekliatie a obleky, ale tvárou v tvár so svojím synom, stáva sa to isté: idol, ktorý Neimar neposlúchol len dvakrát za 25 rokov.