Organizátori Copa América zamietli korupčné tvrdenie Lionela Messiho

Juhoamerická futbalová konfederácia uviedla, že spochybnenie integrity Copa América je neprijateľné po tom, čo sa Argentínčan Lionel Messi stal obeťou korupcie pri svojom víťazstve 2: 1 nad Čile.

Messi bol vylúčený na konci prvej polovice svojho play-off o tretie miesto v São Paule a odmietli účasť na medailovom ceremoniáli. Hráč Barcelony bol vylúčený po konfrontácii s bývalým záložníkom Cardiffu Garym Medelom, ktorý dostal aj červenú kartu. Brazília sa vydala vyhrať finále Copa América a lásku k národu. Prečítajte si viac

Objavil sa Messi musel byť urobený ťažko, keď sa obranca Čile zdal tlačiť hlavu smerom k argentínskemu špílmachrovi, keď sa hranovali hore, hrudník k hrudníku.Argentínsky kapitán navrhol, aby bol vybraný po jeho komentároch k „šialenému“ účinkovaniu po semifinálovej porážke Brazílie 2: 0 v Belo Horizonte.

„Nemusíme byť súčasťou korupcie, ktorú sme utrpeli na tomto turnaji, “uviedol Messi podľa španielskych médií AS. “Medel má vždy pravdu na hranici možností.” So žltou, ktorá by pre nás oboch znamenala koniec, ale dobre, možno malo vplyv to, čo som povedal nedávno.

„Dôležité je, že tím skončil na turnaji dobre.Možno to bolo nariadené a nakoniec som kvôli tomu, čo som povedal, utrpel. “

Conmebol, futbalová konfederácia Južnej Ameriky, uviedol, že„ základným pilierom fair play je prijímať výsledky lojálne a s rešpektom “.

Vo svojom vyhlásení, v ktorom sa Messi nezmienil o mene, sa uvádza: „To isté platí pre rozhodcovské rozhodnutia, ktoré sú ľudské a vždy budú improvizovateľné.Je neprijateľné, že v dôsledku incidentov typických pre súťaže, ktorých sa zúčastnilo 12 tímov, za rovnakých podmienok, boli vznesené nepodložené obvinenia, ktoré postrádajú pravdu a spochybňujú integritu Copa América.

„Tieto obvinenia predstavuje nedostatok rešpektu pred konkurenciou, všetkými zúčastnenými hráčmi a stovkami profesionálov Conmebol, inštitúcie, ktorá od roku 2016 neúnavne pracuje na transparentnosti, profesionalizácii a rozvoji juhoamerického futbalu. “

Messi’s červená karta bola iba druhou červenou kartou v jeho kariére, prvá prišla aj pri hraní za Argentínu pri debute proti Maďarsku v roku 2005.Rozhodca ukázal sedem žltých kariet v zápase rozdelenom za 37 faulov.

Messi pomohol stanoviť skorý gól útočníkovi Manchestru City Sergio Agüero, keď Argentína prehráva cez Paulo Dybala 2: 0.