Olivier Giroud ako neuznaný najlepší strelec Arsenalu

Olivier Giroud ako neuznaný najlepší strelec Arsenalu
Že je dôkazom toho, že Francúz je jedným z najdôležitejších hráčov tímu.

Vlani bol Arsenal veľmi blízko podpísať Jamie Vardi z Leicester za 25 miliónov libier. Prevod sa však neuskutočnil – našťastie pre Vardi aj Giraud, ktorí určite stratili základňu na základni. Angličan konal múdro, uvedomujúc si, že jeho priamočiary štýl hry sa nezhodoval s rafinovanejšou hrou Gunnerov.

Olivier Giroud ako neuznaný najlepší strelec Arsenalu
Foto: Eplindex, RMC, Le10Sport

Avšak zámery Londýnčanov boli pre každého jasné – Arsene Wenger sa túžil po zmene, s Vardim alebo bez neho. Alexis Sanchez sa presunul do stredu útoku z ľavého boku a Giraud stratil svoje miesto v základni a čoraz viac začal leštiť lavicu. Celú minulú sezónu sa francúzsky prehĺbil: často prišiel buď nahradiť, alebo stabilne hral iba v konfliktoch pohára. Celkovo jeho majetok je menej ako 1200 minút. Wenger povedal: “Ceníme si svojho talentu, ale zjavne to nestačí. Hľadáme niekoho lepšie. ”

A tento rok zaznamenal rekord Alexander Lakazetta za 52,7 miliónov libier. Samozrejme, že Girou bude v nadchádzajúcom stretnutí veľmi smutný.

To, čo mnohí nechápu, je rozsah, v akom je celý tento príbeh ironický.

Ide o to, že Lacazette je útočník, ktorý v posledných dvoch rokoch nemohol vyhnúť Olivierovi Giraudovi od založenia francúzskeho národného tímu. Ak niečo, tréner národného tímu, Didier Deschamps, občas zabudol pozvať Lacazette. Zdá sa, že Wenger vidí v ňom niečo, čo Deshams nerozpoznal – alebo Desham niečo v Girou vidí, čo si Arsen nevšimol? Dokonca aj starý priateľ Jose Mourinho zavrtel hlavou a jasne uviedol, že Lacazette nepovažuje za hráča, ktorý by si zaslúžil Manchester United, pretože nie je futbalista pre veľké hry. Tým Wenger zúrivo nesúhlasil:

“A to hovorí osoba, ktorá podpísala Romel Lukak za 71 miliónov libier? Pre futbalistu, ktorý v ňom hral v Chelsea a ktorý bol predávaný Evertonovi ako nadváha, ako hráč, ktorý nie je pre takýto tím dosť dobrý? Alebo si pamätať jeho komentár k Juanovi Mata a Kevinovi de Breuinovi? ”

V každom prípade došlo k prevodu. Čoskoro môžete očakávať odchod Alexis Sanchez do klubu, ktorý slúži v Ligy majstrov (možno “Manchester City”). To znamená, že musíte urobiť rozhodnutie. Giroux jasne uviedol, že nemá v úmysle sedieť. Cíti, že nikoho nesklamal – za menej ako 1200 minút zaznamenal 12 gólov; je to za každých 100 minút!