Nick Kyrgios šokuje Novak Djokovic, aby postavil Roger Federer

Austrálsky Nick Kyrgios porazil druhýkrát za toľko týždňov, v akom za toľko týždňov nastúpil na svetové finále č. 2 Novak Djokovič, aby dosiahol štvrťfinále v Indian Wells, kde bude čeliť Rogerovi Federerovi.

21-ročný vyhral štvrtý kolo zápasu 6-4, 7-6 (7-3) v priebehu 110 minút, keď mu slúžil opäť do popredia, ako tomu bolo v Acapulcu o 12 dní skôr, než veterán Federer odštartoval svojho dlhoročného rivala Rafaela Nadala v rovné sety, 6-2, 6-3, v opakovaní januárového finále Australian Open. Štyri desaťročia po bitke o pohlavia pokračuje boj o rovnosť Čítajte viac

„Je to dobrý pocit.Vedel som, čo musím dnes urobiť, “povedal Kyrgios. “Vždy to bolo ťažké – je to skvelý šampión.”

Kyrgios umiestnil 25 es okolo 12-násobného majstra Grand Slamu vo štvrťfinále Mexika Open a zatiaľ sa mu nemohol vyrovnať Kalifornia – zvládol 14 – stále dominoval, keď si zarezervoval miesto v posledných ôsmich.

Kyrgios zasiahol 25 víťazov za Djokoviča, ktorý nedokázal vyniesť jednorazový bod proti svetu č. 16.

Djokovic, majster indických studní za posledné tri roky, bol predtým v kalifornskej púšti neporazený na 20 zápasoch. Viac zde

„Beh bol úžasný,“ povedal Djokovic. „Muselo to skončiť v určitej fáze.Bohužiaľ to bolo dnes. “

Srb sa počas tretieho kola víťazstva nad Juanom Martínom del Potrom vyzeral v dobrej kondícii, keď cez posledný set hrával tým, čo opísal ako svoj najlepší tenis rok.

Narazil však frustrovanú postavu proti Kyrgiosovi, ktorý sa snaží dosiahnuť svoj tretí priamy semifinále sezóny.

Ďalší vysoko postavený súper čaká potom, ako Federer odošle Nadala. o niečo viac ako hodinu, keď štyrikrát prelomil registráciu svojho tretieho priameho víťazstva nad Španielom.

Nadal drží 23-13 vedenie v ich all-time head-to-head výsledky, ale vždy hral dobehnutie v Kalifornii po tom, čo bol prerušený v úvodnom zápase zápasu.V druhej hre premárnil príležitosť na prerušenie hry a odvtedy sa Federer nikdy nedíval späť.

„Hlavnou vecou je, že si v prvej hre dal prestávku,“ povedal Nadal. „Keď má Roger výhodu, jeho služba je tak dobrá. S jeho obsluhou má veľkú dôveru – je schopný hrať oveľa uvoľnenejšie. “

Federer sa stretne s Kyrgiosom, ktorý identifikuje Švajčiarov ako jedného z jeho obľúbených hráčov všetkých čias, už druhýkrát. , „Vytvára sa tým šanca, že budem vyvíjať tlak na ich servisné hry. Moja mentalita sa zlepšuje a snažím sa naozaj ťažko bojovať za každý bod a len súťažím. “