Newcastleské prejavy obnovenej trakcie v cestnej skúške Rafaela Beníteza

Benítez vyrazil z tunelu hlboko v priateľskom rozhovore s Claudio Ranieri, ale jeho tím vyrazil v trochu viac nepriateľského tónu. Ak je úroveň efektívnosti a záujmu, ktoré možno sprostredkovať z Moussa Sissoko, je praktickým lakmusovým testom schopností ktoréhokoľvek manažéra Newcastle, boli sľubné ranné známky, keď stredopoliar – umiestnený na ľavej strane pred Jack Colback v kombinácii zdanlivo navrhnutom aby bojoval proti úbohom Rijádu Mahrezovi – takmer prenasledoval nedbalé Wes Morgan backpass do šiestich sekúnd. Krátko nato nechal N’Golo Kanté, predložil v niektorých kruhoch ako kandidát nahradiť ho vo Francúzsku družstvo, odskočiť z neho pred položil na pol šance na Colback strieľať široko.Keďže Benítez čakal od okraja svojej technickej oblasti, bol tu hmatateľný zmysel tím, ktorý sa snažil byť na najlepšom správaní, a určite nikdy nebola žiadna otázka, aké sú nástroje, ktoré pomohli Manchester City, Crystal Palace, Everton, Chelsea a – v novembri – Leicester utiekol s víťazstvami troch gólov alebo viac skôr v sezóne. “” Bol som veľmi spokojný so Sissokom, “povedal Benítez po zápase a vybral hráča, ktorý je symbolický hlbokej frustrácie vyvolanej touto Newcastleskou stranou. “Povedal som mu, že musel ísť, dostať sa do krabice a on tam dostal šancu.Bolo to veľa pozitívov od hráčov, ktorí chcú byť videní a chcú byť dôležití. “Je pravda, že nikto v bielej košeli sa neodvrátil od toho, čo sa vyvinulo do roztržitého boja, čo sa nestalo na súbor odchádzajúcich fanúšikov, ktorí sa v posledných mesiacoch nezvyčajne rozprávali, aby v okačeniach dali ovzdušie, ale tentoraz poskytli svojmu tímu privilegiu. “Viem, že hovoríme o 12. mužovi, ale fanúšikovia budú pre nás veľmi dôležité,” povedal Benítez.Sissoko si však možno želal neviditeľnosť, keď mu pred hodinou chmýril šancu položiť si Alexandru Mitrovičovi jasnú záľubu, a ak by sa mohla vyskytnúť jedna sťažnosť, to bolo, že tri dni jasne nestačili na to, aby Benítez podal opatrenie posledný-tretí chlad do jeho nových poplatkov.Leicester City znovu otvoriť päť bodové medzery s Okazaki gól proti Newcastlu Čítať viac Krátko po Sissoko zmeškanú šancu štatistiky blikajú až ukázať, že Newcastle držal 84% vlastníctva za posledných 15 minút.Nepodarilo sa stavať na sľubných začiatkoch s loptou, Jonjo Shelvey vo všeobecnosti odviedol oblasť vplyvu Kanté a Mitrovic, ktorá sa po rušnom štarte stala charakteristicky neistou. Benítezov problém bol, že mali chýbalo vynaliezavosť na doplnenie svojho zmyslu pre kontrolu, druhá polovica predstavenia Androsa Townsenda trochu dodala tekutosť a príliš veľa ťahov sa rozpadlo cez voľný konečný prechod alebo nesprávne komunikáciu. “Snažím sa povedať hráčom, s ktorými musia hrať s veľkým odhodlaním ako dnes, pracovať naozaj tvrdo, ale musia používať svoj mozog a snažiť sa hrať futbal,” povedal. “Možno týmto spôsobom môžeme vytvoriť šance.”

Existuje pocit, že táto hra s derby nedeľného Tyne-Wear, ktorá predpokladá monumentálne rozmery bez ohľadu na výsledok tu, bola do istej miery voľným hitom pre Benítez [Bolo by odpustené pasívnejšie zapojenie do jeho prvého testu, možno s členom tréningového personálu, ktorý dal do tvrdých dvorov, zatiaľ čo on sa pozeral z hore.

Toto predčasné zastavenie predstavuje dôležitý príklad a možno úsilie, s ktorým bol odmenený za vedúcich predstaviteľov, je dobre známy tým, čo – ich otrasná nedávna forma proti svojim súperom – je víťaznejšou súťažou. Ďalší týždenný výlet na Carrow Road nasleduje týždeň po Veľkej noci a to urobilo, že Benítez-era Newcastle nebol škodlivý na zahriatie na spoľahlivo vysoko oktánovom štádiu King Power predtým, ako sa ponoril do boja. “

Ak sa jednalo o cestný test, potom Newcastle prešiel v spravodlivom tvare.Benitez hovoril o “korekcii malých detailov” v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov a ostávajú obavy, že forma Mitroviča, ktorý prešiel neskoro šancu strieľať, keď je slušne umiestnený, a ich ďalší frontoví hráči môžu mať viac ako pár vylepšení, aby ale na základe týchto dôkazov môžu byť základy úspešného boja proti zvrhnutiu väčšie ako sa očakávalo. V polovici prvého polčasu Ayoze Pérez prešiel po výzvine v blízkosti dugoutov a Benítez, neustále v pohybe, sa mu pomohol postaviť na nohy, aby Newcastle mohol brániť vhadzovanie. Benítezova zjavná chuť k správnym štrukturálnym problémom Newcastle – a možno aj túžby a úmysly – môže ešte slúžiť ako perfektný pick-me-up.