Najväčšia online stávková firma na svete vytvorená vlastníkom Paddy Power

Spoločnosť Flutter Entertainment, vlastník spoločností Paddy Power a Betfair, má kúpiť spoločnosť The Stars Group (TSG), ktorá vlastní spoločnosť Sky Bet, za 10 miliárd GBP, čím sa z výnosov vytvorí najväčšia online stávková spoločnosť na svete.

Dohoda dohodnutá jedným okom na novom a rýchlo sa rozvíjajúcom trhu so športovými stávkami v USA poskytne akcionárom spoločnosti Flutter 55% väčšinu skupiny pre online hranie, ktorá by v minulom roku dosiahla kombinované príjmy vo výške 3,8 miliardy GBP.

Investori dali okamžitý súhlas s prevzatím všetkých akcií, od ktorého sa očakáva, že ročne ušetria náklady vo výške 140 miliónov GBP, vďaka čomu sa akcie spoločnosti Flutter zvýšia o 20% na 91,96 GBP.Bude to zahŕňať obchodné prepojenie s americkým vysielateľom Fox Sports, ktorý vedie syn Ruperta Murdocha Lachlan, ktorý je už americkým stávkovým partnerom pre kanadskú TSG. Športové stávkovanie sa v USA stane legálnym po rozhodnutí najvyššieho súdu. Prečítajte si viac

Fox Sports získa právo na získanie 18,5% amerického fantasy sveta Flutter FanDuel v trhovej hodnote od roku 2021.

Flutter kúpil FanDuel minulý rok, keď sa usiloval o založenie americkej priedely v nadväznosti na rozhodnutie najvyššieho súdu legalizovať športové stávky, rozhodnutie, ktoré spustilo preteky medzi britskými bookmakermi o vstup na nový lukratívny trh.

Peter Jackson, výkonný riaditeľ spoločnosti Flutter, povedie kombinované podnikanie obsluhuje 4 milióny hráčov na 100 trhoch.

Povedal, že prevzatie spoločnosti „preplní“ stratégiu expanzie spoločnosti na nové trhy a zároveň si zachová vedúce postavenie vo Veľkej Británii, Írsku a Austrálii tam, kde je už dobre zavedená. .

„Veríme kombinácii Fl utter a TSG prinesú akcionárom značnú hodnotu, “uviedol.

„ Budeme mať výnimočné portfólio popredných rekreačných značiek a najlepších produktov vo svojej triede na špičkových technologických platformách. “</p >

Predseda Flutteru, Gary McGann, uviedol, že kombinovaná skupina bude tiež „silným hlasom v propagácii zodpovedného hazardu na celom svete“.

Vo svojej predchádzajúcej inkarnácii ako Paddy Power Betfair sa Flutter dohodol na £ Trest 2,2 milióna za zlyhanie zodpovedného hazardu v minulom roku, urovnanie, ktoré čiastočne súvisí s prebiehajúcim právnym bojom s obeťou údajnej krádeže problémového hráča.

Bol jedným z mála britských bookmakrov na vysokej ulici na podporu vládneho zníženia podielov na termináli stávkovania s pevnými kurzami (FOBT) zo 100 na 2 libry.

Bolo obvinené zo snahy obísť obmedzenie po tom, čo vyšetrovanie Guardianu zistilo, že vyvinula hru, ktorá napodobňoval stroje v rulete, pričom technicky dodržiaval obrubníky FOBT.

Bolo to vždy Komisia pre hazardné hry bola nútená hru stiahnuť.

Analytici uviedli, že prevzatie ZTŠ by zvýšilo úsilie Flutterovej dobyť USA a mohlo by signalizovať novú konsolidáciu v sektore, ktorý už bol svedkom postupnosti fúzií. Zaregistrujte sa do denného e-mailu Business Today alebo sledujte Guardian Business na Twitteri na adrese @BusinessDesk

„Toto umožní spoločnosti Flutter zúročiť zmiernenie amerických zákonov o športových stávkach, ktoré sú v súčasnosti legálne v 11 štátoch, s ďalších sedem je pripravených oznámiť dátum uvedenia na trh, “uviedol Russ Mold, investičný riaditeľ obchodníka s cennými papiermi AJ Bell.

„ Umožní to spoločnosti ďalej sa diverzifikovať mimo britský a austrálsky trh, kde je líder v oblasti online trestu.Obidve arény sú pomerne vyspelé, prísne regulované a mimoriadne konkurencieschopné, a to aj po niekoľkých kolách konsolidácie v priemysle.

„Najnovšia dohoda v oblasti stávkových kancelárií a hazardných hier môže tiež podnietiť špekulácie, ktoré firmy budú ďalej získať – a ktoré firmy budú ich terčom. “