Na holú po debute snov. Aj na Trkovského dopadol Lovosický rituál

Trkovského Hollywood!

“Musím sa v áčku otrkat, keď som Trkovský,” pousmial sa Lounská gymnazisti, ktorý si zariadil individuálny študijný plán.

Jeho otec chytal v Lovosiciach i za Pirna, syn sa potatil sčasti, pretože hrá v poli. “Som ľavá spojka, ale zvládnem aj krídlo alebo iné posty, som univerzál,” tvrdí o sebe.

Benjamín Lovcov po veľkom zápase prešiel tradičným rituálom v kabíne, pri ktorom sa prijímajú nováčikovia.

“Každý nový je tu pašovanie, ale trochu drsne. Ide o plieskanie cez zadok od každého z tímu.Celkom to bolelo, “křenil sa mladík, ktorému bude sedemnásť v novembri.

Na tribúnach stálo 2 370 divákov, ale culíkatému hádzanári sa kolená nerozklepala. “Pred zápasom som vystresovaný bol, pri ňom to zo mňa ale spadlo a snažil som sa radovať s fanúšikmi. Je pre mňa strašná česť, že môžem za Lovosice hrať extraligu a že som debutoval v takej atmosfére, “užíval si špeciálne zápas. “Je to pre mňa ohromná šanca a budem makať, ako najviac to ide.”

Išlo o symbolickú výmenu generácií: 32-ročný hecíř Landa končil, 16-ročný talent Trkovský začínal. “Zážitok byť s ním v mužstve.” Landa sa stal asistentom trénera.

Dorastenec bol najmladším zo zelenáčov, i ďalšie o sebe dali vedieť.Jan Kupa nastrieľal päť gólov, tri zo sedmičiek, Karel Holubec skóroval raz, oba ročníky 2000.

“Trkovský je neuveriteľný skokan, ale o tom som vedel dlho,” tvrdí predseda Lovcov Vojtěch Srba. “Som presvedčený, že on, Kupa a Holubec v budúcnosti budú nosné piliere, ktoré družstvo potiahnu. Som nadšený, že bolo dobré rozhodnutie je zaradiť do kádra. ”

Lovosice sú vyhlásenou liahňou talentov. “Mančaft si sadá a sadá. Máme sezónu, kedy riskujeme a dávame nejaký hrací čas mladým chalanom, ktorí sa otrkají.Aj keby tento ročník nebol prelomový, za rok dva bude tím úplne inde, “myslí si produktívny krídlo Lukáš Malý.

Už úvodné víťazstvo nad Duklou však má zvuk. “Fantázia,” rozplýval sa Malý. “Chceli sme do sezóny vstúpiť víťazne kvôli nám, Landisovi a našim fanúšikom. A podarilo sa to. Bola nádherná, úžasná, emotívny atmosféra, až taký doják. Dokonalý! Hala žila celý zápas, divákov sme strhli a išli do toho s nami. Keď potom sadil góly aj šestnásťročný Trkovský, bola to paráda. “