Mladá Boleslav – Karviná 0: 1, hostia sa bránili, potom udreli v nastavení

Karviná tak aj vo štvrtom vzájomnom zápase bodovala, keď doteraz mala zvonku v sezóne jediný bod, zatiaľ čo Boleslav doma vyhrala len dva z posledných 10 domácich zápasov a prehrala už štvrtýkrát za sebou.

“Pre nás to bolo smolné stretnutie. Dostali sme gól v nastavení po druhej šancu súpera. Standardce podľa mňa nepredchádzal náš faul. Možno to bolo aj z ofsajdu. Takže som hrubo nespokojný s verdiktom rozhodcu. Bola tam aj penalta na Hubínka, “hneval sa boleslavský kouč Dušan Uhrin mladší.

” Som nespokojný ale aj s tým, čo sme predvádzali na ihrisku. Zbytočne sme strácali lopty. Mali sme však dostatok šancí na to, aby sme stretnutie rozhodli.Boli sme ale málo dôrazní vo vápne. ”

Mladá Boleslav cez zimu prekopali najmä defenzívu na čele s brankárom Šedú, avšak Karviná ju príliš nepreverila. Väčšinu zápasu sa totiž skôr bránila a sama sa do zakončenia dostávala ojedinele.

To brankár hostí Le Giang mal výrazne viac práce a držal nádeje svojho tímu na bodový zisk. Najprv vyrazil hlavičku Mareša, následne strelu Mebrahtua z otočky a zažiaril najmä po polhodine hry, keď v rýchlom slede po sebe zastavil Přikrylová strelu k tyči a Takácsová hlavičku.Takács potom v ďalšej veľkej šancu netrafil ideálne loptu a minul bránku.

Krátko po zmene strán si k priamemu kopu z 35 metrov stúpil Mareš, tvrdou strelou cez múr zamieril dobre do dolného rohu bránky, ale lopta opäť nepustil do bránky dobrým zásahom Le Giang, ktorý si poradil aj s únikom Přikryla a jeho strelou z uhla.

Až v 53. minúte zahrozil aj na druhej strane Wágner, ale z uhla nepropálil sedu.

naďalej však boli nebezpečnejší domáci, ktorí ale sa trápili s koncovkou. Ako Přikryl, ktorý na prednej tyči hlavou minul bránku. A rovnako dopadol aj striedajúci Ladra, ktorý bol po brejku sám pred gólmanom, ale medzi tri žrde nezamieril.

Karviná potom už domácim nič nedovolila a strážila si bod.V poslednej minúte sa ale dostala k priamemu kopu, center doleteli do malého vápna k Wagnera, ktorý zblízka hlavou rozhodol.

“Ťažké stretnutie so šťastným koncom pre nás. Začali sme dobre, ale od 30. minúty bola Boleslav lepšia v kombinácii. Podržal nás brankár, ktorý predviedol parádny výkon. Dvakrát tam čaroval na čiare. V tomto zápase to bol náš najlepší hráč. Posledných 20 minút sme už mali navrch v kombinácii my, boli sme trpezliví a nakoniec sa k nám priklonilo šťastie pri standardce, ktorú Budínsky skvele kopol, “povedal Karvinsku kouč Josef Mucha pri svojej premiére na pozíciu hlavného trénera v lige.