Menej tímov, nový formát a stále rovnaký favorit. Začína liga basketbalistiek

Hráčky USK oslávili v minulej sezóne deviaty titul za sebou a drží sériu neporaziteľnosti už 173 ligových zápasov. “Určite budeme chcieť šnúru víťazných stretnutí predĺžiť čo najviac. Nejde nám o nič iné, než ligu vyhrať. To je náš hlavný cieľ, potom sa samozrejme zameriavame na Euroligu, “povedala Alena Hanusová, opora USK.

Šesť z desiatich klubov bude hrať európske súťaže. Vedľa vystúpenie USK Praha v Eurolige sa KP Brno predstavia v Eurocupe, Zabini Brno a Ostrava v EWBL aj vo Stredoeurópskej lige CEWL, ktoré sa zúčastnia ešte Slovanka Mladá Boleslav a Chomutov.

“Z môjho pohľadu zostáva najväčším favoritom na titul tím ZVVZ USK Praha, pravidelný účastník Euroligy.Na horných priečkach by sa mali pohybovať tradičné favoriti – Sokol Hradec Králové a brnenskej tímy Zabini a KP, “uviedol Daniel Kurucz, guvernér Asociácie ženských ligových klubov.

” Do prvej štvorky bude určite chcieť konečne premiérovo postúpiť BLK Slavia Praha, posilnená o dve kľúčové slovenskej hráčky z Nymburku. Neustále zlepšovanie preukazuje tím z Trutnova a mohol by byť čiernym koňom súťaže, rovnako ako Chomutov. Necháme sa prekvapiť tímy Ostravy, Slovanky a Strakoníc, “dodal Kurucz.

Nováčik Chomutov získal licenciu od Nymburku a zo súťaže odstúpil Teamstore Brno. Kvôli tomu sa zmenil formát súťaže. Najskôr sa v základnej časti do 22. februára stretnú celky dvojkolovo každý s každým doma a vonku (18 kôl).Líder postúpi priamo do play off.

V nadstavbovej časti sa tímy na 2. až 5. mieste stretnú dvojkolovo každý s každým (8 kôl) a družstvá na 6. až 10. pozíciu jednokolová každé s každým (5 kolies). Výsledky zo základnej časti sa započítavajú. “V skupine B budú hrať prvé tri tímy tri zápasy doma a dva vonku, ďalšie tri to budú mať obrátene. Je to model okouknutý z nadstavby najvyššej futbalovej súťaže, “uviedol športový riaditeľ ZBL Zdeněk Ringsmuth.

Playoff bude hrať najlepšie osmička. Štvrťfinále, semifinále i finále sa uskutoční na tri víťazné stretnutia. O novom šampiónovi sa rozhodne najneskôr 3. mája.Posledný celok súťaže bude hrať baráž na dve víťazné stretnutia s víťazom druhej najvyššej súťaže.