Matildov výstup z majstrovstiev sveta nie je hanbou; vyhýbajme sa kolenným reakciám

Ako prebiehajú východy z majstrovstiev sveta, bolo to obzvlášť zničujúce. Tu je skupina hráčov, milovaná pre svoju schopnosť vytrvať bez ohľadu na to, že hry mimo poľa ich pohltia; tréner považovaný za jedného z najsľubnejších v Austrálii; a kapitán, útočník skutočne špičkovej kvality, ktorý chce Austráliu potiahnuť so sebou na vrchol svetového futbalu. Matildas sa skláňa pred tým, ako nevyužil záblesky sľubu | Ella Reilly Viac Napriek zásadným rozhodnutiam, ktoré boli proti nim, 11 zlatých žien jednoducho odmietlo nechať svoju šancu na slávu majstrovstiev sveta neprávom odobrať.

Ustupte z plátna, z 2 na 0 proti Brazílii a uvažujte o vylúčení. Matildas sa víťazne vyhlásil pod vedením Milicica.Prchavý okamih radosti zo života tak dokonale vystihol epigram Sama Kerra „cucať sa do toho“, ktorý krátko hrozil ako odrazový mostík pre niečo zvláštne.

A zatiaľ čo proti Nórsku Matildovia odvážne popálili svoju reputáciu, útoky vysokou rýchlosťou a vysokou technikou – ako to majú počas každej hry na turnaji – ponúkali tiež takmer v rovnakom pomere upomienky, že tento tím nikdy poriadne netrafil svoje rany.

Rovnako ako Wordsworth’s Prelude, Matildas pod Milicic boli ohromujúcim prísľubom niečoho oveľa väčšieho, čo príde.Hlboká frustrácia spočívala v tom, že sa to nikdy nestalo.

Milicic opakovane hovoril s takmer otcovskou úctou k futbalovému mozgu Elise Kellondovej-Knightovej – metronómu stredného poľa, ktorý pôsobil ako tlkot srdca svojej filozofie na poli a kontroloval hrajte, chráňte obranu, diktujte tempo.

Jediný Austrálčan vybraný technickou študijnou skupinou FIFA do tímov hviezd All-Star Svetového pohára zozadu, nikdy nezačal zápas v jej preferovanej úlohe v zálohe. Zranenie Niggling znefunkčnilo kampaň Kellonda-Knighta, tak ako to bolo všeobecne v Matildách, najviac sa to evidentne dotklo defenzívnej kontinuity.

Ako nám Milicic trpezlivo pripomínal, jeho tím posadol, prepadol a vytvoril svojich súperov počas celého turnaja.Toto nebol tím zostavený tak, aby iba vyhodil viac fantázických súperov: chcel ich vylúčiť z futbalu.

Možno to bola Milicicova arizácia, že si myslel, že by to všetko mohol vytlačiť za päť mesiacov. Poctivo hral iba karty, ktoré mu odovzdala Futbalová federácia Austrália. Ale keď sa kritici vracajú domov k sebe navzájom v zhone smerom k žeravým zjavným „riešeniam“, austrálski futbaloví fanúšikovia by sa mali zhlboka nadýchnuť. „Je fajn vyjsť na penalizáciu“: Matildas po prestrelke míňa Sama Kerra. Prečítajte si viac

Ženský futbal je na začiatku výbuchu.Za posledné dva roky niektoré z obrovských svetových klubov – s tržbami blížiacimi sa miliardám – s oneskorením objavili ženskú hru.

V Taliansku prvýkrát sledovalo ženské mužstvo Juventusu takmer 40 000 divákov. vziať na seba súperky Fiorentinu. V Španielsku sledovalo viac ako 60 000 Atlética Madrid hrať Barcelonu. V ženskej Lige majstrov Uefa sa v posledných sezónach svetu predstavili hráčky ako Ada Hegerberg, Vivianne Miedema alebo Pernille Harder.

Z deviatich európskych národov zapojených do Francúzska 2019 sa osem kvalifikovalo do vyraďovacej fázy , iba s pôvodom v Škótsku, s láskavým dovolením obrie hviezdičky s veľkosťou VAR.V nasledujúcich mesiacoch bude veľa austrálskych hviezd oznámených v niektorých najlepších európskych kluboch – éra hráčov ako Kerr vo W-League skončila.

Zatiaľ čo fanúšikovia prirodzene vidia východ z turnaja iba cez prizmu zlomenie srdca ich tímu, je dôležité ustúpiť a skutočne uvažovať o tom, či by bolo vylúčené aj neuveriteľne pracovité a dobre organizované Nórsko.

Pre Austráliu môže štátny prevrat pochádzať z ľadu -chladní Škandinávci cez penaltu, ale údery tela sa nahromadili počas celého turnaja a pravdepodobne aj predtým.

Strata pre Taliansko, aj keď prostredníctvom víťaza z 95. minúty, bola kanárom v uhlí môj. Za stavu 1: 0 Matildas jednoducho nedokázal diktovať hru, aby kontroloval zápas. Milicic hovoril o netrpezlivosti alebo úzkosti z vlastníctva jeho strany.Prihrávky zozadu vytvárajú pod tlakom provizórne stredné pásmo. Obraty v strede poľa zahriali vrzajúcu obranu.

Proti Brazílii priniesli bitku Matildy, proti Jamajke klinická naliehavosť. Zložená plynulosť, ktorú tréner požadoval, však nikdy neprišla.

Kolenné analýzy prinesú ľahké odpovede. Zlyhal Milicic, zlyhali hráči, FFA zlyhala s celým zneužitím pytliactva Alen Stajcic.Ako však odpovedať na väčšie otázky, napríklad na to, prečo boli centrálne obranné akcie Austrálie tak strašne ošúchané? Nórsko 1: 1 Austrália (4: 1 na perách): Hodnotenie hráčok svetového pohára žien | Molly Appleton Prečítajte si viac

Aké sú vývojové cesty od úrovne NPL po úroveň W-League; môže 14-zápasová domáca sezóna konkurovať medzinárodne; prebiehajú v Austrálii dostatočné investície na elitnej úrovni, aby bolo možné kráčať s rýchlo sa prebúdzajúcou sa Európou?

Podrobný forenzný rozbor tejto kampane a jej hlavných krokov nie je možné vypracovať do 140 znakov ani zhrnúť do dvojminútový segment v televízii – vyžaduje to týždne, možno mesiace.

V bezprostrednom horizonte je však oveľa hmatateľnejšie srdce, ktoré pocítili samotní Matildovci. Hráči ako Kyah Simon alebo Laura Alleway, pre ktorých zranenie neznamenalo žiadnu účasť na turnaji.Hráči ako Steph Catley alebo Caitlin Foord a ich 21 krajanov, ktorí prebehli nespočetné množstvo kilometrov, precestovali nespočetné množstvo ďalších vecí a len zriedka boli v čase pýtania sa potrební.

„Je to srdcervúce,“ uviedol Foord. „Prišli sme sem, aby sme vyhrali majstrovstvá sveta, a tento sen sa skončil.“