Mark Warburton hovorí, že keltský sú obľúbené v semifinále škótskych pohárov

Celosvetový príhovor stretnutia medzi keltskou a Rangersovou nepostačuje, aby Mark Warburton presunul svoju pozornosť. Manažér Rangers tvrdí, že jeho kľúčovou úlohou je pripraviť jeho tím na návrat do najvyššieho letu v ďalšej sezóne namiesto toho, aby predsedal víťazstvu nad druhou polovicou Starého podniku v nedeľu v semifinále Škótskych pohárov.

Rangers tento mesiac zapečatili propagáciu do Premiershipu a skončili na neprítomnosti od roku 2012. Možno preto, lebo to bola formalita tak dlho, pozornosť fanúšikov sa už obrátila k stretnutiu tohto víkendu v Hampden Parku.Warburton nemá žiadne problémy s inštaláciou keltského ako obľúbených.

“Keby ste boli neutrální, mysleli by ste, že keltský musí mať silnejší tím,” povedal Warburton. “Sú na vrchole Premiershipu, boli v Európe už niekoľko rokov a mali prospech, takže musia mať silnejší tím. To nie je hanlivé tvrdenie nikoho, to je len fakt. Majú tím plný medzinárodných hráčov.

“Celú sezónu sme hrajú na konzistentnej úrovni výkonnosti a my máme odmenu, pokiaľ ide o víťazstvo v lige. Vyhrať Petrofac Cup [posledný víkend] bol bonus samozrejme. Takže sme v dobrej kondícii. Najsilnejší tím je však bezpochyby keltský. Našou prácou, našou väčšou prácou, je zabezpečiť, aby 2. augusta, keď začína sezóna, sme uzavreli medzeru.To je kľúč.

“Táto hra je skvelá a nejde o zníženie jej významu. Je to semifinále pohára. “Ale Warburton verí, že fanúšikovia Rangers by mali byť realistickí so svojimi vlastnými cieľmi. “Dúfam, že tak,” povedal manažér. “Do tejto hry nejde s žiadnou negatívnosťou. Chceme ísť a vyhrať hru absolútne. To sa nikdy nezmení.

“Ale všetko, čo hovoríme, je, že existuje väčší obraz, tam je medzera. Musí existovať medzera, Strážcovia sú už roky mimo obrazu. Našou úlohou je odstrániť túto medzeru. “Warburton, ktorý odhalil, že hľadal radu legendy Rangers John Greig a Walter Smith, bude bez svojho najvyššieho strelejačka Martina Waghorna.Bývalý útočník Wigan, ktorý má v tejto sezóne 28 gólov, nedokázal zotaviť z poranenia kolena.

Celticov manažér Ronny Deila s istotou vyhlásil, že jeho tím je “najlepší v krajine”. On urobí neskoré rozhodnutie o vhodnosti jeho dánskeho center-back Erik Sviatchenko.