Manchester United v tesnej blízkosti Aarona Wan-Bissaku uzavrel kontrakt s Crystal Palace

Aidy Boothroyd verí, že hlavu Aarona Wan-Bissaku otočil Manchester United, ktorý je blízko k dohode o dohode s obrancom Crystal Palace.

Predstavitelia United a Palace rokujú od víkendu cez víkend poplatok pre pravého obrancu Anglicka do 21 rokov, keď Palace požadoval pre tohto 21-ročného hráča záruku minimálne 50 miliónov libier. Palace odmietol prvú ponuku United minulý mesiac, v posledných dňoch sa však dosiahol pokrok. Palace tiež chce, aby United odstránili klauzulu o predaji, ktorá bola súčasťou dohody, ktorá v januári 2015 vrátila Wilfrieda Zahu späť do Palace. Manchester United by mal predať Paula Pogbu, aj keď by stratil | Paul Wilson Prečítajte si viac

Wan-Bissaka v utorok prežil sklamaný úvod do anglického šampionátu európskych majstrov do 21 rokov, keď jeho pridaný vlastný gól priniesol víťazstvo Francúzsku.Hlavný tréner Anglicka má podozrenie na neistotu ohľadne budúcnosti hráča a pravdepodobná perspektíva opustenia jeho chlapčenského tímu odvrátila pozornosť krajného obrancu. Jonjoe Kenny môže v piatok nahradiť Wan-Bissaku proti Rumunsku.

Boothroyd uviedol: „Mohol by som sa tomu vyhnúť, keby som povedal, že sa ho musíte opýtať [či je to rozptýlené], ale nebudem. Myslím, že keď sa skoro chystáte hýbať a všetky veci, ktoré by prešli hlavou staršieho človeka, ktorý má v živote väčšie skúsenosti, by sa im ťažko vyrovnali. Pre mladého hráča, o ktorom vie, že je akadémia Crystal Palace, prvý tím Crystal Palace, by bolo hlúposť nepovedať, že o tom nejakým spôsobom musí premýšľať.Nebol by som pravdivý, keby som ti povedal niečo iné.

„Čo poviem, je, že keď nehovorí príliš veľa, príliš veľa toho nezistíš. Aaron si veci necháva pre seba. Je to veľmi súkromný človek. Keď tieto špekulácie poletujú okolo, určite otočí vašu hlavu. Ale keď už som to povedal, keby nebol strelil vlastný gól, pravdepodobne by sme s ním nemali tento rozhovor. “

Boothroydovo podráždenie bolo evidentné, keď kontrastoval s tým, ako Everton spolupracoval s Anglickom pri prestupe Jordana Pickforda zo Sunderlandu v roku 2017. a neistota okolo Wan-Bissaky.

„Trvá to už dlho,“ uviedol. “V Poľsku sme mali naposledy podobnú situáciu s Jordanom Pickfordom.”Veľa sa špekulovalo, Everton dohodu odsúhlasil, spolupracovali s nami veľmi úzko a boli veľmi úctiví, pokiaľ ide o to, že sa nezúčastnili nášho budovania. Nakoniec sa to urobilo v hoteli na konci cesty od všetkého ostatného, ​​všetkých lekárov a bolo hotovo.

„Keby sa to malo stať, určite by sme nikoho neblokovali, rozprávať sa s ľuďmi a zisťovať, či by sme mohli pomôcť – za predpokladu, že oba kluby boli s tým spokojní. Ak sa tak stane, zaviažeme a ak nám to nebude vyhovovať, nájdeme si čas, kedy sa to stane. “