Manchester United sa stretol s Crystal Palace a pokúsil sa uzavrieť dohodu Wan-Bissaka

Zdá sa, že rozhovory medzi klubmi sa koncom minulého týždňa prerušili, pretože ponuky United nedosahovali dostatočné hodnotenie obrancu Anglicka do 21 rokov. Predseda paláca Steve Parish, ktorý nie je pod skutočným tlakom na predaj, sa neustále snaží získať zaručených 50 miliónov libier pre absolventa akadémie, ktorý vynikal, zatiaľ čo sa počas svojej prvej celej sezóny v seniorskej zostave v poslednom volebnom období zúčastnil 39 vystúpení, tento postoj sa nezmenil.Manchester United a záhada nezvestného riaditeľa futbalu | Jacob Steinberg ViacAk by útočník Pobrežia Slonoviny odišiel, mohlo by to mať hodnotu až 15 miliónov GBP pre predávajúci klub.

Posledná ponuka predložená spoločnosťou United mierne zaostala za peniazmi, ktoré Palác hľadá, ale ponúkol priestor na rokovania v nádeji je možné dosiahnuť kompromis. Palace bude pokračovať v presadzovaní odstránenia Zahovej klauzuly, keď sa obnovia rozhovory s výkonným podpredsedom United Edom Woodwardom a Mattom Judgeom, šéfom podnikového rozvoja, v Londýne. Wan-Bissaka má záujem na tom, aby sa tento krok udial.

Dve ponuky už boli odmietnuté z ruky. Rozumie sa, že druhý z nich má zaručenú iba 35 miliónov GBP pre 21-ročného pravého obrancu a ďalších 15 miliónov GBP závisí od osobných a kolektívnych vyznamenaní.Palace považoval tieto doložky o výkone – niektoré sa podľa všetkého týkajú United, ktorý v poslednom volebnom období skončil šiesty, keď vyhral Ligu majstrov – za mimoriadne nereálne.

S početnými návrhmi hovorí, že Wan-Bissaka, ktorý je pod kontrakt do roku 2022, dohodol podmienky zmluvy s United na dohodu o cene 80 000 libier za týždeň, dala Palace jasne najavo svoje frustrácie spojené s víkendom a efektívne vyzvala Woodwarda, aby zodpovedal ich požadovanej cene alebo odišiel.

Bissaka, ktorý prvýkrát prenikol do prvého tímu Palace na jar roku 2018, je v Anglicku do 21 rokov na európskom šampionáte. V úvodnej skupinovej hre prežil búrlivý večer a strelil vlastný gól v nadstavenom čase, keď strana Aidy Boothroydovej skĺzla k porážke Francúzska.Vynechali ho za piatkovú porážku 4: 2 Rumunskom. Anglicko v pondelok uzavrel protilimitický turnaj proti Chorvátsku v San Maríne.