Kurzy elektriny na štadióne ANZ, keď kohúty odolávajú silnému tlaku

Druhá polovica bola celá Canberra. Cooper Cronk bol v koši na hriech. Mitch Aubusson bol mimo ihriska a už sa nikdy nevrátil. Lupiči bombardovali líniu kohútov ako atrapy nárazových testov pri stávke, napriek tomu kohúty pevne držali. Obrana vyhráva premiérske kreslá. Nezaškodí ani túžba a zvláštne dvojzmyselné volanie šiestich. Ani James Tedesco, ktorý je tu víťazom zápasu, nie je na ihrisku. Kohúti popierajú Raiders vo veľkom finále NRL, aby získali postupné tituly. Prečítajte si viac

Na rozdiel od podivného rozhodcu AFL, veľké finále ligy zriedka vypadne. Sú utiahnuté, uzavreté v klauzúre, blízke. Toto bol „živý organizmus“ Trenta Robinsona oproti veriacim Rickyho Stuarta.Boli to Packers, lattes a plavčíci z Bondi verzus hlavné mesto Bush, Monaro a Holden Monaro.

Pár dní predtým, ako lupiči previezli svoj mohutný vikingský roh hore Hume Highway na zadnej strane otvoreného horného nákladného vozidla . Keď to išlo, miestni Viking na to tlieskali. Ako povedal Robert Menzies o kráľovnej Alžbete, iba to videli okolo, budú ho milovať, kým nezomrú. Povedzte, čo chcete, o najväčšej hre celej ragbyovej ligy, ale žiadny iný šport, hobby alebo prenasledovanie v komunite tak nectí 20-metrový vojnový roh vyrobený jiskrou z Gundagai.

Na mocný štadión ANZ pre hru, ktorá sa hovorovo nazýva „Veľký tanec“, a kĺb, celý areál, bol pripravený rachotiť.Jumperi nájazdníkov boli všade ako lipovo zelené výhonky; Trojfarebné kohúty boli v početnej prevahe možno 7: 1.

Štadión ANZ si v priebehu rokov získal svoje údery a je spravodlivý: je to obrovská misa v tvare woku, keď si športy v obdĺžnikovom poli vyžadujú pevné, blízke a strmé uhlové sedenie. Keď je však plný, je elektrický a v nedeľu bol oficiálne plný. Správcovia hovoria vláknam, aby si občas načerpali vlastné pneumatiky, ale na veľkú poslednú nedeľu to nemuseli robiť. Zem pozitívne pulzovala.

Takmer pred 20 rokmi tu Cathy Freeman strhla slávne horúce kolo. V roku 2006 John Aloisi strhol západnú čiaru a mával košeľou okolo hlavy ako berserker. A začiatkom októbra 2019 v poslednom hurikáne veľkého monolitu desaťtisíce fanúšikov postupne tlieskali do rytmu tučných vojenských bubnov.Spočiatku pomaly, potom postupne rýchlejšie a rýchlejšie, až kým sa neuvoľnila múr hluku, keď vybehli Canberra Raiders na pole. The Raiders zrušili The Horn z tímu Minnesota Vikings a The Clap z islandského futbalového tímu, ktorý získal víťazstvo na Islande, a ten ho vzal niekomu inému. Oba sú teraz Canberra. A liga rugby.

A tak rozhodca Ben Cummins zafúkal čas a vypredaný dav 82 922 ich vrazil do zadku na okraj svojich sedadiel a burácal ako Španiel, ktorého oslovil Maximus, keby sa nebavili.

Zdá sa, že boli.Od raných výmen, zvyčajne brutálnych, až po kohútov, ktorí sa ujali vedenia, až kým ich neuviazol Jack Wighton – váš medailista z Clive Churchilla z roku 2019 – štadión ako živý organizmus to všetko zahaľoval.

Keď Cronk išiel za 10 minút po obrovskom volaní úradníkov vystúpil každý zelený fanúšik. Canberra bola vyrovnaná, východ mal 12 na ihrisku a Aubusson bol v kôlni. Vyzeralo to, že je to zlý potok mínus pádlo. Kohúti ale ustáli obrovský tlak. Spustili loptu späť a využili svoju šancu.

A potom najlepší hráč hry vrazil dýku do canberranských sŕdc.