Krásny návrat, povedal liberecký brankár Hladký po výhre v Brne

Na severe Čiech pôsobí už tretí sezónu, pozíciu jednotky si však za tú dobu nevybudoval. V prvej sezóne kryl chrbát Koubka, vlani Dubravka a tento rok ako jednotka v úvode sezóny dostáva šancu Kolář. Pre Hladkeho to v sobotu v Brne bol ešte len ôsmy ligový štart za Liberec – tento rok prvý.

Liberecký tréner Jindřich Trpišovský stavil na to, že v zápase proti svojmu bývalému klubu sa brankár bude chcieť vytiahnuť. “Chceli sme vence dopriať možnosť si zachytať, pretože tu dlho pôsobil. Vedeli sme, že má zvýšenú motiváciu a má hráča prečítané, “potvrdil Trpišovský. “Dodal nám pokoj, ktorý nám v zadných radoch chýbal.”

Hladký svoj tím niekoľkokrát výrazne podržal. V úvode stretnutia za stavu 1: 0 pre Liberec vyrazil na roh Vraštilová tutovku, v 67.minúte zase za stavu 1: 1 zlikvidoval šancu Škody, ktorý sa pred ním takisto zjavil úplne sám.

“Asi to bol kľúčový zákrok. Udržalo nás to v zápase, “pritakal 26-ročný gólman. “Čakal som, že to Škoda bude dávať na prednú tyč, preto som rozťahoval ruky. Ale on si vybral zadnú tyč a trafil ma do nohy. Mal som šťastie. ”

Liberec na ihrisku v tej dobe posledného Brna potvrdil, že tento rok sa mu vonku darí. Vyhral tam už tretí zo štyroch doterajších stretnutí. Aj vďaka tomu sa drží tesne pod vrcholom ligovej tabuľky.

K úspechu v Brne mu pomohol vlastný gól súpera hneď skraja zápasu. Domácemu tímu sa síce v 65.minúte podarilo vyrovnať, ale potom Hladký vychytal Škodu a Potočný parádny ranou pod brvno zabezpečil Liberci výhru 2: 1. “Hrali sme dobre odzadu, Brno trošku nevedelo, ako brániť. Druhou polke stavili domáci na jednu kartu a tam nás zatlačili, bol z toho vyrovnávajúci gól, ale našťastie sa nám to podarilo zvrátiť, “vydýchol si brankár Slovana.

V stredu čaká futbalistov Liberca ďalší zápas na juhu Moravy, tentoraz v domácom pohári, v ktorého 3. kole sa predstavia v Hodoníne. A do bránky by sa znovu mal postaviť Václav Hladký.