Judistky na Európskom pohári v Prahe neprešli cez druhé kolo

“Je to potvrdenie reality v ženským džude. Holky odviedli to, na čo teraz asi majú, “pripustil reprezentačný tréner Petr Lacina.

O prekvapenie sa postarala len juniorka Szarzecová, ktorá v prvom kole porazila na IPON Ázerbájdžánku Nargiz Ibrahimovovou. Potom už ale nestačila na hlavnú favoritku a svetovú devätnástka Fanny Estelle Posviteovou z Francúzska. “Podala sympatický výkon.Na Francúzku už nemala, tam je rozdiel obrovský, “povedal Lacina.

Najskúsenejší z českých reprezentantiek Eiglovou mohlo tešiť, že oplatila turecké majsterku Sükran Bakacakové dva týždne starú prehru z Oberwart. “Vrátila som jej to, išla som dobre takticky, takže som s týmto zápasom spokojná,” zhodnotila Eiglová.

V ďalšom kole už ale nestačila na Číňanka Fej Čchen, ktoré patria 22. miesto na svetovom rebríčku, a prehrala na tresty. Tesne jej tak unikla šanca dostať sa do bojov o medaily. “To ma mrzí, pretože bola hrateľná. Zlepšila som sa v kumi-katom, ale zase som si zabudla strážiť iné veci a prehrala som na tresty.Ale oproti posledným turnajom tam bolo zlepšenie, “dodala Eiglová.

S čínskou protivníčkou Cchao Čou prehrala aj tretí z českých pretekárok v kategórii do 70 kilogramov Eva Koubková. Smolu mala Tereza Patočková, ktorá vo váze do 63 kilogramov hneď v prvom stretnutí narazila na jednu z najväčších favoritiek, víťazku nedávne Grand Prix v Düsseldorfe Alice Schlesinger z Británie.

Bronzová medailistka z MS 2009 si s českou reprezentantkou poradila za dve a pol minúty na IPON. “O moc ťažšie los už som dostať nemohla. Asi nikto nečakal, že by som mohla vyhrať, ale nedala som jej to zadarmo.Mám z toho dobrý pocit, bojovala som, “povedala Patočková.

dvadsaťjedenročnej Elee de Gansové sa nepodarilo zhodiť na svoju váhu do 57 kilogramov, a tak musela štartovať v ťažšie kategórii.Utkala sa rovnako starú azerbajdžanskú majsterkou Khania Husejnova, ktorá bodovala na wazari, a česká nádej pochádzajúce z Holandska už nenašla odpoveď.

“To bola škoda, pretože to bola poraziteľná súperka, ale predsa len v tej väčšej kategórii sú holky mohutnejšie, “mrzelo Lacinu.

v blízkosti výhre bola aj Hana Kodešova, ktorá viedla nad obhajkyňou striebra z pražského turnaja v roku 2013 Turkyňa Busra Katipogluovou, ale v závere nestačila fyzicky a nazbierala štyri tresty za pasivitu, čo znamenalo víťazstvo súperky.