Jihlavský tlak proti Sparte zastavila až Jawovia stratená kopačka

Je to zápas, na ktorý sa bude v Jihlave ešte dlho spomínať. A rozhodne nie v zlom. Druholigoví futbalisti FC Vysočina v treťom kole MOL Cupu boli favorizované pražskej Sparte viac ako vyrovnaným súperom. Pri troche šťastia sa mohli postarať o prekvapivý výsledok.

“šťastia nám tentoraz určite chýbalo,” uznal jihlavský brankár Vlastimil Veselý. “Hrali sme, čo sme chceli. Chvíľami sme, myslím, dostávali Spartu pod tlak.Občas nevedela, čo a ako. ”

Jihlava ovládla najmä úvod druhého polčasu, kedy za vyrovnaného stavu 1: 1 mala niekoľko sľubných príležitostí.

” Cez prestávku sme si povedali, že nemáme čo stratiť a že proti nám stojí normálne hráči ako my. Že sú pod psychickým tlakom, majú určité problémy a nie je treba z nich mať prehnaný rešpekt, “prezradil jihlavský kouč Radim Kučera. A jeho slová sa vzápätí potvrdila.

“V druhom polčase – do doby než Lamin Jawou stratil kopačku – sme si vytvorili veľký tlak. A boli sme na koni, “pochvaľuje si jihlavský tréner.

V 53. minúte dokonca práve spomínaný Jawou prekonal hosťujúceho gólmana Nitu.Lenže arbiter posúdil akciu predošlá jeho trefe ako ofsajdové. “Bola to veľa zložitá situácia, postranní takto rozhodol,” mrzelo Kučeru. “Ako domáci tréner poviem, že sa o ofsajd nešlo, hosťujúci kouč určite povie, že áno. Rozklíčoval by to asi len VAR. ”

V závere síce Jihlave, ktorá pohárový duel hrala v kombinovanej zostave, dochádzali sily. Napriek tomu mohla ešte raz stretnutie zdramatizovať, keď po Haškova góle z 85. minúty v závere nastavení zostal Tijana sám pred hosťujúcim gólmanom.

“Škoda 94. minúty. Keby sme zrovnali, bolo by to ešte určite veľmi zaujímavé, “uviedol Kučera. “Napriek tomu si myslím, že sme pre Spartu neboli ľahkým súperom.Naozaj sme hrýzli, neboli sme odovzdaní a Sparta to nemala jednoduché. ”

Teraz Jihlava svoju aktuálnu dobrú formu potrebuje potvrdiť tiež v druhej lige. V nej sa v nedeľu predstaví proti ďalšiemu pražskému celku, na ihrisku Viktorie Žižkov (10.15).

“Naša hra bola dobrá, len musíme pridať jeden dva góly. Myslím, že keď budeme v našich výkonoch pokračovať, budeme veľa nepríjemní, “odkazuje všetkým súperom v druhej lige jihlavský brankár Veselý.