Jihlava – Příbram 1: 3, Středočeši oslavuje prvý jarný góly aj výhru

Za hostí sa v prvej polovici trafili Jaroslav Tregler s Romanom Bednářom a po zmene strán Ján Suchan, v závere už len znížil Petr Nerad. Příbram v neúplnej tabuľke poskočila na jedenáste miesto, Vysočina klesla na trinástu pozíciu.

“Dnešné stretnutie sa mi hodnotí dobre. Nielen preto, že sme dali góly, ale aj preto, že sme dominovali a hrali srdiečkom. Dali sme do toho všetko a víťazstvo je zaslúžené, “povedal po zápase tréner Příbrami Pavel Tobiáš.

Jihlava síce vyhrala posledné dva ligové duely, ale do záchranárskeho súboja vstúpili omnoho lepšie Středočeši. V piatej minúte brankár Hanuš vyrazil nebezpečný loptu, ktorý k jeho tyči hlavou tečoval spoluhráč Krištofko.

Bednářová strelu ešte domáci obrancovia zblokovali na roh, ale v 18.minúte už po centri Divíška dopravil loptu do bránky hlavou nepokrytý Tengler. Pre Příbram to bol prvý ligový gól po 473 minútach.

“My sme hrozne chceli, na Jihlavu sme vleteli, mali sme sériu rohov. Domáci boli opojené výsledkovú sérií z posledných stretnutí. Lenže takú kvalitu Jihlava nemá na to, aby si toto mohla dovoliť, “vyhlásil Tobiáš.

Vysočina napriek tomu bola ďalej pasívna, prvý piskot sa na štadióne z tribún vinul už po polhodine hry. Příbramští druhýkrát trestali štyri minúty pred koncom polčasu, kedy sa vo vápne presadil opäť nikým nestrážený Bednář.

“Do zápasu sme vstúpili zle.Rýchlo sa dostali do vedenia, a keď už ho pred polčasom ešte navýšili, neboli sme schopní s tým už čokoľvek urobiť, “ľutoval tréner Jihlavy Michal Hipp.

Po prestávke nechal v kabíne nevýrazného Kukol a namiesto neho do zálohy na ihrisko poslal Fulnek, lenže ani ten nedokázal statickú hru Vysočiny rozhýbať. “Netrafil som ani zostavu, snažil som sa to ešte nejakým spôsobom oživiť, ale nepodarilo sa,” priznal slovenského kouč.

Příbram si strážila náskok, ktorý ešte navýšila. Bednář ešte po štandardnej situácii neuspel, ale v 78. minúte už pridal tretí gól Suchan presnou strelou v tyči.

Kozmetickú úpravu skóre zariadil päť minút pred koncom pohotovú ranou Nerád. To už ale väčšina fanúšikov zo štadióna bola na odchode.Vysočina, ktorá doma ukončila sériu piatich zápasov bez porážky, dohrávala za piskotu domáceho kotla.

“Sklamali sme ako tím. To, čo nás zdobilo v predchádzajúcich zápasoch, bolo dnes na strane súpera. Příbram vyhrala zaslúžene. V pohyblivosti, agresivite aj v morálke sme za ňou zaostali, “konštatoval Hipp.

” Chcem, aby sme to, čo sme predviedli dnes, dokázali predviesť tiež v domácich stretnutiach. Nechceme sa v tabuľke pozerať dole, ale na súpera, ktorí sú pred nami, “dodal Tobiáš, ktorého tím sa vzdialil predposledný Košiciach na osem bodov. Jihlava má o bod menej.