Je mi ľúto, že sa zápasy vôbec hrajú

A tak aj do Afriky, kde sa Pohár národov dostal do akcie za stabilnejších podmienok ako vzácna zbierka známok Weird Uncle Fiver. Je to stvorené pre niektoré lepkavé ihriská a druh úžasného futbalu, na ktorý by nebol hrdý ani José Mourinho. Nezabúdajte, že keď je teplomer nastavený tak, aby v Ismailii dosiahol prskajúcich 41 ° C (105,8 ° F), keď neskôr Kamerun odštartuje proti Guineji Bissau, je smutnou fraškou, že sa zápasy vôbec hrajú. Je to prvý turnaj v lete, ktorý sa konal v lete po tom, čo organizátori už nedokázali počúvať hlasné a dlhotrvajúce kvílivé zvuky, ktoré vychádzali z Európy kvôli strate hráčov každú druhú zimu, a tak sa vzdali a hlasovali o zmene.Toľko k pohodliu hráčov!

A výsledkom je, že zatiaľ iba počasie hrozilo, že turnaj vypáli, zatiaľ čo obľúbený Egypt vyhral iba 1: 0 proti Zimbabwe, Pobrežie Slonoviny porazilo Juhoafrickú republiku o jediný gól v káhirskej potovej krabici a druhý obľúbený, Nigéria, víťazstvo v oslabovacej vojne s Burundi vďaka gólu z roku 2016 Odiona Ighala. Je to ako sledovať Arsenal Georga Grahama pri opakovaní! Ach Afcon, ako si mohol! Pochopiteľne, preteky o Zlatú kopačku sa nevyvíjajú klasicky. Iba 20 hráčov zdieľa vedenie na jednom góle za kus a ani jedným z nich nie je Mo Salah. „Mandela priniesla mimoriadny tlak“: príbeh juhoafrického triumfu Afconu Prečítajte si viac

Ale The Fiver sa bude staviť na to v utorok to bude oveľa pikantnejšie, keď príde do mesta Ghana.”Čierne hviezdy” sa na hlavný turnaj dostali úplne normálne, zatiaľ čo vyrovnaná bývalá legenda Sunderlandu Asamaoah Gyan odišla do dôchodku po tom, čo sa dozvedela, že ho musia zbaviť kapitána, aby sa rýchlo obrátil, až keď bude najvyšší vodca krajiny Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, nasadol na dúchadlo a povedal mu, aby si vzal hračky, ktoré práve vyhodil z kočíka, a nastúpil na prvý let do Káhiry. “Žiadosť o prezidentský úrad nemožno ignorovať,” odňuchal Gyan.

Odvtedy dostal rolu „generálneho kapitána“, ktorá nie je vôbec vyrobená. manažér Kwesi Appiah, ktorý pravidelne rozdáva pásku na ruke legende West Hamu André Ayewovi. Fiver plne očakáva spaľovanie v Egypte, či už s prídavným miešadlom intenzívneho tepla alebo bez neho.Nie že by sa Appiah obťažoval, je zvyknutý na nezmysly v teréne. “Kapitánske nič nie je,” mykol plecami v náručí ich otvárača proti Beninovi. “Najdôležitejšie je mať jednotu v tábore.” Myslím si, že je to najlepší tábor, aký som kedy bol svedkom v mojich šiestich alebo ôsmich táboroch s národným tímom. “ Je to nízky bar. The Fiver podporuje Ghanu, aby priniesla Afconu toľko potrebnej drámy, ale v horúčavách to bude pravdepodobne mimo ihriska. NAŽIVO NA VEĽKÝCH WEBOCH

„Nikto z úradníkov ma nenajal s tým, čo sa so mnou stane záleží na tom, čo robím v Copa América. Pretože keby mali, tak by som si tú prácu nevzal. Neodovzdávam svoj príspevok. Ak ich chcú vyhodiť, tak ma vyhodte. Príde ďalší tréner a stane sa to isté. Požiadajú o výsledky, keď ich nemôžeme poskytnúť.Pozrime sa, kto exploduje prvý “- Hernán Gómez dostane svoju čerstvú funkčnosť po tom, čo Ekvádor vypadol z turnaja. Facebook Twitter Pinterest Ekvádor! Fotografia: Natacha Pisarenko / ODPORÚČANÉ HĽADAŤ

Ide tam David Squires. Facebook Twitter Pinterest Áno. Ilustrácia: David Squires / The Guardian PÍSOMNÉ PÍSMENÁ

„S hrôzou som si prečítal v časopise Big Paper, že 37% britských medzinárodných ragbyových hráčov a 43% anglických kriketov bolo súkromne vzdelaných, v porovnaní s iba 5% medzinárodných futbalistov . Túto nehoráznu nerovnosť je potrebné okamžite napraviť zameraním všetkého úsilia na zastavenie futbalu v štátnom školskom sektore. “- Tim Cole.

„ Nie je to skutočne futbal, ale toto sú prvé tri odseky nekrológu z Veľkej knihy.Norman Stone proti José Mourinho (vo svojom prvom funkčnom období v Chelsea) by bol pokladňou. “- Noble Francis.

„ Podľa holandských štandardov nie je Aloysius Paulus van Gaal ničím zvláštnym (včerajšie listy Fiveru). V skutočnosti je to v porovnaní s Brightonom Davy Petrusom Václavom Henri Pröpperom dosť nudné. “- Niels Hermanus Johannes Bartels.

„ Re: nominatívny determinizmus (piate listy passim). Na nedávnom globálnom vodnom samite, ktorý sa konal v Londýne, vystúpil rečník s názvom Lee King ”- Graham Ward.

Svoje listy zasielajte na the.boss@theguardian.com. Fivera môžete kedykoľvek tweetovať prostredníctvom služby @guardian_sport.Dnešným víťazom nášho listu bez priznania dňa je…Tim Cole.NEWS, BITS AND BOBS

Bývalý šéf polície v South Yorkshire David Duckenfield bude čeliť obžalobe pre obvinenie z prečinu usmrtenia z hrubej nedbanlivosti za smrť 96 ľudia na semifinále FA Cupu medzi Liverpoolom a Nottinghamom Forest v Hillsborough v roku 1989.

Nottingham Forest je zapojený do divokých právnych sporov, ktoré zahŕňajú klub, bývalý majiteľ, Fawaz al-Hasawi a repliku FA Cup z roku 1959, ktorý zmizol z kabinetu trofejí City Ground. Facebook Twitter Pinterest Fawaz al-Hasawi vo svojom dome v Mayfair, kde sa uchováva replika FA Cupu 1959.Fotografie: Frantzesco Kangaris / The Guardian

Derby County Franka Lamparda udelili Frankovi Lampardovi povolenie stať sa manažérom Frank Lampard v Chelsea, akonáhle bude do pokladničky Pride Park vložená kompenzácia 4 milióny GBP.

Fifa vyšetruje správanie sa kamerunského tímu počas jeho prehry 3: 0 s Anglickom v posledných 16 majstrovstvách sveta.

Hedvig Lindahl je po zastavení priamym kopaním napumpovaná ako obrovský skákací hrad proti Kanade pomohol Švédsku do posledných ôsmich. “Ak pochybovali, že môžem urobiť pokutový kop, ukázalo sa im to nesprávne,” burácala po výhre 1: 0.

Megan Rapinoe počíta s Francúzskom proti USA! USA!! USA!!!vo štvrťfinále majstrovstiev sveta bude „divoký a bláznivý“, ale dúfajme, že nie v Anglicku proti Kamerunu. “To je neuveriteľné pre ženskú hru,” povedala yee-haw. “Stretli ste sa s dvoma ťažkoodencami.” Dúfam, že fanúšikovia sú blázniví, je okolo nich veľa médií a je to len veľká podívaná. “

Majiteľ spoločnosti Bury Steve Dale ponúkol vyrovnanie niektorých – ale nie všetkých – dlhov spoločnosti Shakers, čo znamená, že novo povýšený klub pravdepodobne začne život v League One na -12 bodoch.

A Rotherham prekonal svoj prestupový rekord tým, že vyčaroval 500 000 libier na útočníka Plymouthu Freddieho Ladapa. “Predali mi sen, že sem prídem a bude sa mi dobre,” potešil ho. STÁLE CHCETE VIAC?

Máte chuť na nostalgiu z konca 90. rokov? No a tu je Iván Zamorano, ktorý hovorí o Interi, Reale Madrid, Čile a ďalších.Facebook Twitter Pinterest Phwoar! Fotografia: Grigory Dukor / Reuters

Východ Rafa Beníteza je obvinením z klubu paralyzovaného krátkozrakosťou pod vedením Mikea Ashleyho, tvrdí fanúšik Newcastlu Harry Savill. A tu je Louise Taylorová, ktorá sa stretla s kontrolnými čudákmi, ktoré ukončili pôsobenie Španielov v Tyneside.

Nepoužívajte zlé kamerunské správanie proti Anglicku na celkové hodnotenie ženskej hry, píše Eni Aluko. / p>

Najnovšie momenty, ktoré sa v našich zápasoch meniacich svetový pohár žien, sa zameriavajú na hrdinstvo Japonska v roku 2011.

Och, a ak je to vaša vec…, môžete sledovať veľký web na Big Social FaceSpace. A INSTACHAT, PRÍLIŠ! VEĽKÁ V BIELOVODNEJ HRE