Hertl ťahal San Jose za výhrou, medzi strelcov sa zapísal aj Faksa

bezgólovej stav vydržal v súboji San Jose s Calgary až do 44. minúty. Streleckú smolu prelomil domáci útočník Evander Kane, keď tečoval nahodenie od modrej čiary obranca Brenta Burnsa.

Druhá prihrávka putovala na konto Tomáša Hertl, ktorý sa krátko na to zapísal aj do streleckej listiny. Bežala 51. minúta a Sharks udreli z obdobnej akcie po tom, čo ďalšie nahodenie Burnsa tečoval pred brankárom Zagidulinem pre zmenu cloniaci Hertl.

V 54. minúte potom domáci pridali ďalšie dva góly. V rozmedzí iba 28 sekúnd sa dvakrát radoval Dylan Gambrell – 4: 0.V oboch prípadoch mu prihrával aktívny Burns, ktorý tak s bilanciou 0 + 4 nechýbal u žiadnej gólovej akcie Sharks.

Brankár domácich Martin Jones nakoniec čisté konto neuhájil, čestný úspech Flames totiž v 56. minúte trafil Justin Kirkland. Okrem spomínaného Hertl (17:05, 1 + 1, 3 strely) sa z Čechov v zápase predstavil ešte ďalšie forvard Sharks Lukáš Radil (10:34).

Chudá na góly bol zápas medzi Dallasom a Minnesotou . Hosťami poslali do trháku v druhej tretine góly Greenwaya a Zuckera. Stars v zostave s veľkou letnou posilou Joeom Pavelským brankára Devana Dubnyk pokorili len raz, keď sa v 40. minúte presadil jediný český zástupca na ľade Radek Faksa (16:17, 1 + 0, 1 strela).Tretia tretina už na výsledku nič nezmenila.

Útočník Jakub Voráček (20:19) sa zaradil medzi tri neúspešné strelca Philadelphie z penaltového rozstrelu, ktorý rozhodoval o víťazovi zápasu na ľade Rangers . Domáci vďaka v nájazdoch bezchybnému Henrik Lundqvist uspeli 2: 1SN, keď sa v tretej sérii presadil Mika Zibanejad.

New York v zostave s obrancom Liborom Hájkom (18:12, 1 strela) a útočníkom Filipom chytili (17:03, 1 strela) šiel do vedenia ako prvý aj v riadnej hracej dobe po trefe z 20. minúty od Anderssona. Flyers kontrovali v 27. minúte z hokejky Konecnyho.

Výhru slávila aj ďalšie česká dvojica Filip Hronek a Filip Zadina. Ich Detroit si na neutrálnom ľade v malom mestečku Calumet poradil 4: 1 s obhajcami Stanley Cupu zo St.Louis , keď sa blysli dvaja dvougóloví strelci Anthony Manthe a Michael Rasmussen.

Po nedávnom výsledku 3: 6 vrátili hokejisti Tampy rivalom z Floridy </b > porážku. Vo štvrtok na ľade súpera uspeli 4: 2. O všetkom podstatnom sa rozhodovalo až v tretej tretine, keď sa v 54. minúte v rozmedzí iba 10 sekúnd presadili útočné hviezdy Lightning Kučerov a Stamkos. U rozdielové akcie víťaza bodovania poslednej sezóny Kučerova si asistenciu pripísal aj jediný český zúčastňujem duelu obranca Tampy Jan Rutte (17:04, 0 + 1).

Slovenskom útočník Tomáš Jurčo vyvádzal v drese Edmontone . Na ľade Winnipegu sa blysol bilanciou dvoch gólov a jednej asistencie, čím výrazne prispel k výhre Oilers 5: 3.Okrem neho sa za hostí dvakrát trafil ešte obranca Ethan Bear.