Gary Woodland vedie domáci poplatok, keď búrky zastavili americké kolo PGA v druhom kole

Možno je vhodné, aby 100. hranie tohto majoru pevne USA kontrolovalo PGA USA. V piatok, keď bol Bellerive takmer bezbranný, tí, ktorí niesli hviezdy a pruhy, pochodovali na popredné miesta.

Šéf medzi nimi bol Gary Woodland, ktorého druhé kolo 66 znamenalo rovnať 36-jamkovému hlavnému bodovaniu rekord v 130. Sotva by bolo neúctivé naznačovať, že Nick Faldo, prvý, ktorý dosiahol toto číslo, sa stretol s tvrdším pozadím na Muirfielde v roku 1992. Majstrovstvá USA v PGA 2018: druhé kolo – live! Prečítajte si viac

Bellerive je v Missouri a Woodlande, ktorý pochádza z najbližšieho štátu Kansas, v nedeľu večer by bol veľmi populárnym víťazom Wanamaker Trophy.Bol by to tiež šok; od podielu 12. na tejto udalosti v roku 2011, Woodland odišiel 42., 74., zmeškaný strih, nehral, ​​zmeškal strih a zviazaný 22.. Čo je opakom kurzov pre kone?

„Mám tu veľa priateľov,“ povedal Woodland. “Mnoho kolegov z univerzity, veľa ľudí z univerzity.” Moji rodičia sú tu. Moja sestra je tu. Moja žena a môj malý chlapík sú tu tiež. Je veľmi zvláštne byť blízko domova, kde každý môže prísť a pozerať sa, pretože mám veľa rodiny, ktoré ma nikdy nevideli hrať osobne. “

Kevin Kisner, hrajúci v Woodlandovej spoločnosti, nebol myseľ nechať toho veľkého hitéra mať svoju vlastnú cestu.Kisnerov 64 ho presunul na deväť pod par a iba jedného mimo vedenia.

Ak je vzhľad tohto dua na vrchole leaderboardu prekvapením, to isté nemožno povedať pre dvoch mužov najbližšie. prenasledovanie. Golfova jazdectvo – samozrejme Američan – sa skrývalo s hrozivým úmyslom.

Brooks Koepka bol po šiestich jamkách prvého kola nad parou; zotavenie odtiaľ zaznamenalo znamenie majstra US Open pre 69 a 63, aby sa presunuli na mínus osem. Jedným z prívržencov Koepky je Dustin Johnson, svet č. 1, ktorý nasleduje po piatkových 66. „Rozhodne by som chcel získať druhé hlavné víťazstvo,“ povedal Johnson, v čom je to tak blízko k vojnovému volaniu, ako kedy bude hovoriť.

Fowler priviedol Johnsonove skóre pred príchodom epickej búrky, ktorá viedla k pozastaveniu druhého kola až do soboty.Tiger Woods a Rory McIlroy boli medzi tými, ktorí sa vyťahovali z kurzu, keď sa nebesa otvorili a praskli hromy. August a stredozápad vždy vyzerali ako zlovestná kombinácia. Facebook Twitter Pinterest Diváci nájdu úkryt po tom, čo bola hra na Bellerive pozastavená kvôli silnému dažďu. Fotografia: Charlie Riedel / AP

Osoby zahraničného presvedčenia sa úplne nevzdali nádeje. 63-ročný Charl Schwartzel stačil na to, aby ho poslal na sedem do siedmich. Thomas Pieters sa k tomuto agregátu vyrovnal po 66-tich rokoch, čo je vítaný návrat do formulára pre Belgičana, ktorý sa po hlavnej úlohe v Ryder Cupe 2016 do značnej miery stratil. 65-ročný Adam Scott ho umiestnil na päť pod, spolu s šampiónom Open, Francescom Molinari a Jonom Rahmom.Kredit sa má pripísať Rahmovi za záchranu par na 17. mieste, keď dostal nešťastný trest za neúmyselné postavenie sa na loptu v surovom stave. Rahm nie je koniec koncov známy tým, že by si vzal také nepriaznivé chvíle zvlášť dobre.

Piatkový exodus zahŕňal Sergio Garciu, Alexa Norena a Paula Caseyho, keďže všetky relevantné východy majú na pamäti súčasný európsky scenár Ryder Cupu. Druhé 78-ročné kolo Bubba Watsona znamenalo, že aj po 36 jamkách havaroval. Tam bola lepšia správa pre Tommyho Fleetwooda, ktorý prenasledoval svoje posledné dve jamky, aby si zaistil víkendové lôžko.To znamená prize money; vzhľadom na aberáciu uprostred týždňa, keď sa jeho otvorené výhry omylom vyplatili na bankový účet jedného Thomasa Fleetwooda z Floridy, jeho menovec by mohol byť pre ďalšie neočakávané. >

Šanca Jordan Spieth na dokončenie kariéry je tu stále v rozpore, napriek zlepšeniu skóre na druhý deň. Texan pridal 66 do svojho prvého kola 71, potom pripustil jeho podráždenie rozmiestnením tratí v St Louis, čo malo zreteľný dojem, že tento turnaj nepovažuje za hlavný pocit.

“Som trochu frustrovaný na tomto mieste všeobecne, “povedal Spieth. „Myslím, že je ťažké prísť na miesto s ohnutou trávou a takým druhom počasia. Tento kurz by bol fenomenálny…ak by nehral tak mäkko.A nie je to dážď, ktorý prišiel v utorok, bolo to ako v pondelok. Takže len vyhodíte palbu a získate viac, pretože nemusíte byť tak presní. To je frustrujúce na významnom šampionáte. Je to pre mňa frustrujúce, pretože mám pocit, že je to výhoda, ktorú mám.

„Takže osobne by som uprednostnil ťažšie a pevnejšie a rýchlejšie podmienky na zelených. Napriek tomu by som včera zastrelil omnoho vyššie skóre, keďže musíte byť na plavebných dráhach, aby ste mohli držať greeny tam, kde sú. Takže nehovorím, že moje skóre bude o nič lepšie, len hovorím, čo by ste chceli vidieť na významnom šampionáte. Na golfovom ihrisku sa mi veľmi páči…, jednoducho nemôžete…majú pevnú, rýchlo ohnutú trávu zelenú s týmto podnebím. “ Spieth, netreba dodávať, je zástancom zmeny amerického PGA na máj od budúceho roka.