Gary Kirsten sa stretne s ECB, aby prediskutoval pozíciu hlavného trénera Anglicka

Gary Kirsten sa v stredu stretne s kriketovou radou Anglicka a Walesu, aby predstavil svoju víziu mužského národného tímu a jeho neobsadeného miesta hlavného trénera. Päť krajských kriketárov roka Čítať viac

Bývalý Otvárač (51) z Juhoafrickej republiky sa stal vedúcim kandidátom na úlohu trénerského životopisu, ktorý zahŕňa zaradenie jeho domovskej krajiny a Indie do č. 1 v testovacom rebríčku, ako aj dohľad nad ich víťazstvom na majstrovstvách sveta v roku 2011.

Kirsten sa zdráhala trénovať na medzinárodnej úrovni od svojho odchodu z juhoafrického postu v roku 2013 kvôli cestovným požiadavkám a času mimo domova.Odvtedy pôsobí prevažne na okruhu Twenty20, prešiel však budúcim anglickým programom zájazdov a rozhodol sa, že mu to umožní.

Ashley Giles, riaditeľ anglického kriketu, dohliada na proces hľadania náhrady za Trevor Bayliss a predtým uviedol, že nový hlavný tréner bude môcť zmeškať niektoré série v hektickom rozvrhu, čo umožní asistentom prevziať zodpovednosť za krátke kúzla a rozšíriť svoje vlastné skúsenosti. Otáčanie: zaregistrujte sa a dostanete náš týždenný e-mail s kriketom.

Giles predtým uviedol, že uprednostňuje Angličana, Chris Silverwood, súčasný tréner rýchleho bowlingu, sa vďaka svojim predchádzajúcim skúsenostiam s titulom v Essexe považoval za ďalšieho priekopníka. Prepojený je aj Alek Stewart zo Surrey, takže aj anglický tréner pálkovania Graham Thorpe.Graham Ford, juhoafrický tréner Írska, je ďalším známym, ktorý bol vyhlásený. Spin | Anglická akadémia Rajasthana Royalsa: pohľad na budúcnosť kriketu?Čítajte viac

Keď sa Eoin Morgan zaviazal viesť strany s obmedzeným prístupom minimálne ďalších 12 mesiacov – novým cieľom je svetový pohár T20 v Austrálii budúci rok – pre Gilesa je teraz potrebné nájsť ideálneho kandidáta podporiť Joea Roota v testovacom krikete a vybudovať stranu, ktorá bude môcť znovu získať popol v rokoch 2021/22.

Očakáva sa, že Silverwood a Thorpe prevezmú zodpovednosť za nadchádzajúce turné po Novom Zélande bez ohľadu na to, že boli ceruzkou za dočasný základ a zostavy pre päť internacionálov Twenty20 a dva už vybrané testovacie zápasy.

Ak by Kirsten pristúpila k tejto práci, nemal by voľno až do decembrovej cesty do Južnej Afriky kvôli vopred dohodnutému záväzku s Durbanom Horúčava v tamojšej superlige Mzansi.

Anglicko by ho však ešte mohlo od tejto zmluvy odkúpiť, aby sa urýchlil jeho príchod, pričom by tiež potrebovali nájsť náhradného hlavného trénera za tím z Cardiffu v r. stovka – rola, do ktorej sa Kirsten prihlásila ešte v auguste.