Futbalisti pohodlne zvíťazili nad Kuvajtom v úvodnej kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022

Kapitán tímu Socceroos Mathew Leckie zaviazal ortézu a Aaron Mooy strelil gól spoza šestnástky, aby porazil zbesilý, ale nesúrodý Kuvajt 3: 0 v úvodnej kvalifikácii majstrovstiev sveta v Austrálii.

Pred nepriateľským hosťom dav, Austrália nevykazovala žiadne známky hrdze napriek tomu, že od januára hrávala iba jeden zápas, keď sa v utorok večer prehnala v línii hostiteľov na štadióne športového klubu Al Kuwait. Neinšpirujúca remíza svetového pohára dáva Socceroosu priestor na pomstu | John Duerden Prečítajte si viac

Futbalistom Socceroos trvalo iba sedem minút, kým prerušili slepú uličku s Leckiem, ktorý bol kapitánom Austrálie po tom, čo bol veterán Mark Milligan začiatkom týždňa poslaný domov zranený.Nízka jazda špílmachera Jacksona Irvina z 18-metrovej skrinky sa odrazila cez more nôh, vrátane Adama Taggarta, na Leckieho, ktorý prepichol loptu okolo kuvajtského brankára Sulaimana Abdulghafoora a do pravého dolného rohu.

V v 24. minúte mal záložník Hull City ruku aj v druhom góle Socceroos. Tentokrát Irvineho hlavička zameraná na bránu z rohu Mooya našla kapitána Austrálie v takmer rovnakej pozícii a Leckie sa otočil a opäť bodol do pravého dolného rohu, aby zdvojnásobil vedenie.

Mooy potom ukázal svoj rodokmeň z dlhej – je povolené natiahnuť náskok Austrálie na 3: 0.Vyhľadávací kríž Rhyana Granta odrazil Abdulghafoor, kým si našiel cestu k Mooyovi, ktorý ho v 38. min sladko zasiahol do pravého horného rohu.

Austrália sa usadila v druhej polovici a bola spokojná s zásahom hostí protiútok, Kuvajt stále hľadal cestu dovnútra. Kapitán Hussain Al-Musawi mal v 53. min dobrú šancu pri vesmíre pri zadnej žrdi, ale jeho nízky nájazd zasiahol bočnú sieť.

Mathew Ryan prvá skutočná skúška prišla v 59. minúte, keď brankár Socceroos tečoval strelu Al-Musawiho, ktorá mierila nad bránu. Youcer Nasser mal príležitosť, keď sa Trent Sainsbury nepríjemne uvoľnil, ale Ryan odrazil jeho výslednú strelu okolo žrde.

Awer Mabil, ktorý nastúpil za Leckie v 68. minúte, mal šancu už po štyroch minútach na ihrisku .Mooy preloboval cez kuvajtského Američana Almatouga Alfadhela na vyrážajúceho krídelníka, ale Mabil vyrazil jeho strelu do bočnej siete. Práve na plný úväzok bol Mabil opäť uvoľnený Mooyom a ocitol sa jeden proti jednému s kuvajtským brankárom. Abdulghafoorovi sa ale podarilo dostať do krídelného krídla pomocou rojiacej sa obrany, ktorá mu poskytla čas na vykorčuľovanie medzi žrde.